Згідно чинного законодавства України, для пересування по водоймах України необхідна реєстрація та отримання посвідчень на право керування маломірними суднами довжиною більше ніж 2,5 м і вантажопідйомністю до 225кг. Пропонуємо внести зміни до відповідних законів та нормативних актів, збільшивши ці параметри до довжини 4м і вантажопідйомність до 600кг.
Реєстрація та отримання прав на управління маломірними суднами, є складною і дорогою процедурою, а для маломірних суден таких малих розмірів неактуальною і не впливає на безпеку пересувань на воді.
Скасування реєстрації та необхідності отримання прав на управління маломірними суднами довжиною до 4м і вантажопідйомністю до 600кг, звільнить громадян України від зайвих бюрократичних складнощів і зменшить корупційну складову.
Пропонуємо внести наступні зміни:
Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. № 814:
1) у Положенні про Регістр судноплавства України, затвердженому зазначеною постановою:
абзац п’ятий пункту 7 викласти у такій редакції:
«Військові судна та судна Держрибагентства (самохідні - з головними двигунами потужністю менш як 55 кВт, несамохідні - валовою місткістю менш як 80 регістрових тонн, спортивні судна, а також судна та плавзасоби з найбільшою довжиною корпусу до 4 метрів, крім водних мотоциклів; водні атракціони; дошки для серфінгу, зокрема з вітрилом або приводом; антикварні та історичні судна та їх копії, позначені як такі виробником; каное, байдарки, гондоли і водні велосипеди) технічному нагляду Регістру не підлягають.»;
Внести зміни до Правил охорони життя людей на водних об'єктах України, що затверджені Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
від наслідків чорнобильської катастрофи 03.12.2001 № 272 (у редакції наказу міністерства
надзвичайних ситуацій України 24.09.2012 № 1214), зареєстровано в міністерстві юстиції України
1 лютого 2002 р. за № 95/6383:
1. пункт 7.1 викласти у такій редакції:
«7.1. самохідні і несамохідні плавзасоби (довжиною корпусу більш ніж 4 метрів), що належать підприємствам, установам та організаціям незалежно від форм власності, а також громадянам україни, іноземцям та особам без громадянства, повинні бути приписаними до човнових станцій (баз), пунктів (баз) прокату.»
2. 1. пункт 7.8 викласти у такій редакції:
«7.8. до користування моторними човнами (довжиною корпусу більш ніж 4 метрів) і вітрильниками допускаються особи, які мають відповідні документи на право керування цими плавзасобами.»
Внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 1997 р. № 1069
1. у Порядок ведення Державного суднового реєстру України і Суднової книги України, затвердженому зазначеною постановою:
абзац четвертий пункту 2 викласти у такій редакції:
«веслові судна та моторні судна довжиною до 4 метра. »
Внести зміни до наказу Міністра Інфраструктури України від 07 травня 2013 р. № 283
1. у Положення про порядок видачі посвідчень судноводія малого/маломірного судна, затвердженому зазначеним наказом:
абзац четвертий пункту 1.2. викласти у такій редакції:
«весловими суднами та моторними суднами довжиною до 4 метра. »
Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення
1. Доповнити статтю 116 абзацом 13 та викласти його у такій редакції:
«Не відноситься до маломірних суден судна довжиною до 4 метрів. Санкції передбачені у статті 116 цього Кодексу не розповсюджуються на осіб що керують судном або човном довжиною до 4 метрів.»
Вільне використання маломірних суден довжиною до 4м, та вантажопідйомністю до 600кг, реалізує конституційні права громадян України на свободу переміщення, та право на відпочинок.