01 липня 2020 року під час засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування ВРУ була проголосована пропозиція розподілу на 4 райони з центрами у м. Харків, м. Лозова, м. Ізюм і м. Куп`янськ.
Не зважаючи на пропозиції профільного підкомітету ВР та нехтуючи працею утвореної міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Харківської області, до складу якої увійшли народні депутати України, керівники та науковці провідних навчальних закладів області, керівники територіальних підрозділів ЦОВВ та підрозділів обласної державної адміністрації, депутати обласної ради, експерти європейських інституцій та керівники ОТГ – члени Асоціації органів місцевого самоврядування області.
Під час підготовки проекту карти – схеми укрупнення районів Харківської області робоча група керувалась Методичними рекомендаціями щодо критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня підготовлених Міністерством розвитку громад та територій України.
За результатами досліджень підготовлено пропозиції щодо карти – схеми, яка передбачає утворення на базі 27 існуючих районів та 7 міст обласного значення 7 укрупнених районів:
Богодухівський (центр – м. Богодухів, 15 339 осіб), який об’єднає 5 районів: Богодухівський, Валківський, Золочівський, Коломацький, Краснокутський та місто Люботин;
Ізюмський (центр - м. Ізюм, 56 075 осіб), який об’єднає 4 райони: Барвінківський, Балаклійський, Борівський, Ізюмський та місто Ізюм.
Красноградський (центр – м. Красноград, 27 600 осіб), який об’єднає 5 районів: Зачепилівський, Нововодолазький, Красноградський, Кегичівський, Сахновщинський.
Куп’янський (центр – м. Куп’янськ, 62 705 осіб), який об’єднає 4 райони: Великобурлуцький, Дворічанський, Куп’янський, Шевченківський та місто Куп’янськ.
Лозівський (центр – м. Лозова 73 707 осіб), який об’єднає 3 райони: Близнюківський, Лозівський, Первомайський та місто Первомайський і місто Лозова.
Чугуївський (центр – м. Чугуїв, 37 348 осіб), який об’єднає 4 райони: Вовчанський, Зміівський, Печенізький, Чугуївський та місто Чугуїв.
Харківський (центр – м. Харків 1 449 871 осіб), який об’єднає 2 райони: Дергачівський, Харківський та місто Харків.
Цей район стане особливим субрегіональним утворенням, який у процесі субурбанізації (зростання і розвитку приміської зони м. Харкова), сформує агломерацію з населенням 1,7 млн жителів та бюджетом 18,4 млрд грн.
В свою чергу у випадку, якщо на Харківщині буде сформовано 4 укрупнених райони, між ними утвориться величезний дисбаланс з населенням. Харківський район включатиме більше 2 мільйонів жителів, решта три райони разом – менше мільйона. Крім того, найбільший район буде сягати від кордонів з Росією до кордонів з Полтавською областю. Також було не враховано принциповий підхід – доступність до районних центрів не більше 60 кілометрів.
Слід додати, що у деяких інших областях з меншим населенням ніж у трьохмільйонній Харківській області, з меншою площею, комітет передбачив більшу кількість районів. Наприклад, – по п’ять для Вінницької або Чернігівської та навіть сім для Львівської.
Громада Красноградського району вимагає Вас втрутитися та не допустити руйнівних рішень для регіону!
З повагою радник голови Красноградської РДА Дмитро Маленко.