Прийняти закон про можливість відмови від централізованого опалення, і переходу на автономне, з установкою особистих котлів, в квартирах багатоквартирних будинків. Не залежно від кількості охочих квартир в багатоквартирному будинку.
Кожен мая право обирати за що платить, згідно з Констетуцією України. Кожен бажаючий зможе регулувати температура оселі не залежачи від інших та економити. Також зможе вмикати та вимикати, коли йому заманеця, а не очикувати та мерзнути від сезоного вімкнення.
Це приведе до зменшення заборгованості за комунальні послуги, а також до ліквідації корупційних схем.
Порядок відмови від послуги постачання теплової енергії
1. Особа, яка є власником квартири в багатоквартирному будинку, обладнаному системою централізованого постачання теплової енергії, має право відмовитися від послуги із постачання теплової енергії у порядку, визначеному цієї статтею.
2. У випадку, якщо власниками квартири є кілька осіб, відмова від послуги постачання теплової енергії дозволяється виключно за їх спільною згодою.
3. Власник (власники) квартири у багатоквартирному будинку, які бажають відмовитися від послуги із постачання теплової енергії, реалізують своє право шляхом подання заяви до виконавця послуги. До заяви додається витяг з державного реєстру, в якому здійснюється облік власників нерухомого майна, який підтверджує, що особи, які підписали заяву, є власниками (співвласниками) квартири.
4. Виконавець послуги із постачання теплової енергії протягом тридцяти днів з дня отримання заяви безкоштовно розробляє технічні умови щодо відключення від послуги. Технічні умови повинні передбачати дії, які має вчинити заявник (заявники) з метою відключення його (їх) квартири від централізованої системи постачання теплової енергії із одночасним забезпеченням збереження можливості постачання теплової енергії в інші квартири, що знаходяться у багатоквартирному житловому будинку (у тому числі шляхом встановлення комунікацій у своїй квартирі). Такі дії не можуть передбачати обов'язок споживача вносити зміни до конструкції системи централізованого постачання теплової енергії за межами належної йому квартири. Відмова у видачі технічних умов, у тому числі з мотивів технічної неможливості або складності відключення споживача від послуги, не допускається. У разі необхідності виконавець послуги зобов'язаний самостійно внести зміни до системи централізованого постачання теплової енергії за межами квартири заявника (заявників), які необхідні для забезпечення їх відмови від послуги.
5. Заявник (заявники) самостійно або із залученням підрядників виконує надані технічні умови. Виконання таких умов здійснюється виключно поза опалювальним періодом. Після завершення виконання технічних умов заявник (заявники) зобов'язаний повідомити про це виконавця послуги. Виконавець послуг протягом десяти днів з дня отримання повідомлення про виконання технічних умови направляє до квартири заявника (заявників) фахівця (комісію фахівців), які перевіряють факт виконання технічних умов. У випадку виконання технічних умов фахівець (комісія) складають акт. У випадку порушення або не виконання технічних умов фахівець (комісія) складають акт про виявлені недоліки із зазначенням дій, які мають бути вчинені з метою відключення від послуги постачання теплової енергії.
6. З дня складення акту про виконання технічних умов з відключення від послуги з постачання теплової енергії договір про постачання теплової енергії до квартири споживача вважається таким, що припинив свою дію внаслідок його розірвання.
7. У випадку порушення виконавцем послуги строків, визначених у частинах п'ятій-шостій цієї статті, споживач звільняється від обов'язків оплачувати послуги із постачання теплової енергії до усунення виконавцем послуги таких порушень. У разі, якщо порушення строків сталося поза межами опалювального періоду, споживач звільняється від сплати за надання послуг із постачання теплової енергії в опалювальний період на відповідну кількість днів.
8. Споживач, який відмовився від послуги із постачання теплової енергії, не звільняється від обов'язку сплачувати послуги із постачання теплової енергії в місцях загального користування багатоквартирного житлового будинку.
9. Повторне підключення до послуги постачання теплової енергії здійснюється на підставі заяви власника (власників) квартири до виконавця послуги. Роботи із підключення, у тому числі виконання технічних умов із підключення, здійснюється за рахунок власника (власників) квартири.
10. Дії чи бездіяльність виконавця послуги, можуть бути оскаржені до суду.