Шановний пане Президенте України!
Звертаємось до Вас з проханням та вимогою дотриматись присяги, яку Ви давали при прийнятті на себе повноважень, обіцяючи захищати інтереси громадян України!
Ми, працівники державної установи «Ігренський виправний центр(№133)» Південно - Східного Міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції, стурбовані отриманою інформацією, яка розміщена на офіційній сторінці Міністерства юстиції України, щодо оптимізації установ виконання покарань Державної кримінально-виконавчої служби України, серед яких Державна установа «Ігренський виправний центр (№133)» (Дніпропетровська область, м. Дніпро, вулиця Бехтерева, 5). Пропонується до закриття протягом 2-3 місяців у 2020 році.
«Ігренський виправний центр (№133)» є Державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України, центральним органом управління якої є Міністерство юстиції України, на яку покладено правозастосовні та правоохоронні функції по забезпеченню реалізації державної політики у сфері виконання покарань. Діяльність Державної установи «Ігренський виправний центр (№133)» направлена на виправлення та ресоціалізацію засуджених до обмеження волі, а також на забезпечення реалізації ключових принципів та завдань кримінально - виконавчої системи України.
Закриття виправного центру у м. Дніпрі, призведе до наступних порушень - законодавства (законодавчого колапсу):
1. Станом на теперішній час в установі відбуває покарання 146 засуджених. Враховуючи пандемію «COVID 19» по всьому світі, впровадження карантину по всій території України – масове одночасне переведення засуджених з однієї установи до іншої може привести до непередбачуваних наслідків та ставить під загрозу здоров’я та життя засуджених, працівників установ та членів їх сімей. Загроза життю та здоров’ю засуджених є прямим порушенням вимог ст. 10 Кримінально-виконавчого кодексу України.
2. В разі переведення засуджених для подальшого відбування покарання до установ виконання покарань інших адміністративних одиниць будуть втрачатися соціально - корисні зв’язки засуджених з членами їхніх родин, а згодом позитивних орієнтирів. Також відбудиться втрата законної можливості вибору засудженим місця відбування покарання - можливості вибору відбування покарання поблизу місця проживання.
Отож, негативними наслідками закриття установи буде:
- втрата міцної матеріально-технічної бази ДУ «Ігренський виправний центр (№133)» - тільки за останні 3 роки на поліпшення умов відбування покарання засуджених та створення належних умов проходження служби особами рядового та начальницького складу було витрачено понад 5 млн. гривень. Наприкінці 2019 року по загальному фонду установі було виділено 2 млн. гривень на заміну металопластикових вікон та дверей. Тому рішення через 6 місяців закрити установу після виділення та освоєння зазначених коштів, з бюджету країни викликає непорозуміння та свідчить про вкрай нераціональне використання бюджетних коштів.
Незважаючи на суттєве недофінансування та повсякденні проблемні питання, що виникають в діяльності установи, продовжує здійснювати обсяг робіт в пріоритетних напрямках, а це: підвищення рівня захисту, свобод і законних інтересів засуджених, застосування сучасних програм соціально – виховної та психологічної роботи із засудженими, вжиття заходів щодо удосконалення практики надання психологічної допомоги засудженим; залучення громадськості до реалізації програм вільного часу засуджених; підвищення якості харчування засуджених, здійснення заходів щодо підвищення професійного рівня персоналу установи тощо.
- занепад цілісного комплексу будівель, споруд і земельної ділянки (аналогія чого на сьогодні вже спостерігається на території Дніпропетровської області).
Хочемо наголосити, що на фоні пандемії «коронавірусу», різкого збільшення безробіття в країні, зниження рівня довіри до влади при консервації або ліквідації колонії, з установи буде звільнено 94 працівників більшість з яких присвятили своє життя та віддали здоров’я службі в Державній кримінально – виконавчій службі України. З урахуванням сімейного стану працівників, кількість осіб, які залишаться без засобів на існування та життєдіяльності, збільшиться не менш як в три рази, а це близько 400 осіб.
Також потрібно зауважити, що рівень злочинності в Україні не тільки не зменшується, але й зростає. Наразі слідчі ізолятори країни переповнені особами, які знаходяться під слідством, або чекають вироку суду.
Враховуючи вищезазначене, просимо Вашого розуміння ситуації та сприяння у вирішенні питання щодо збереження Державної установи «Ігренський виправний центр (№133)», що надасть змогу зберегти робочі місця працівників установи.