№22/101882-еп

Внести на позачерговий розгляд Верховної Ради Проект Закону, що внесений народними депутатами України Шенцевим Д. О., Шпеновим Д. Ю. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо перерахунку пенсій державним службовцям, працівникам органів місцевого самоврядування та іншим)", яким: Верховна Рада України постановляє: I. У Закон України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України від 22.01.2016 р., N 4, стор. 60, стаття 43) внести такі зміни: 1. Частину першу статті 90 доповнити абзацом другом та третім наступного змісту: "За особами, яким призначено пенсію до набуття чинності Закону України від 10 грудня 2015 року N 889-VIII "Про державну службу" на підставі Закону України від 16 грудня 1993 року N 3723-XII "Про державну службу", зберігається право на перерахунок пенсії на тих підставах, які діяли на час виходу особи на пенсію, в тому числі й у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям за посадою, з якої була призначена пенсія. Перерахунок пенсій здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Автор (ініціатор): Хвостов Валерій Миколайович
Дата оприлюднення: 21 липня 2020
— Основний Закон ставить на вершину конституційної піраміди людину, її права та свободи. Ухвалений 10 грудня 2015 року Закон № 889-VIII «Про державну службу» з 2016-го визначив нові вимоги до працюючих службовців. Але новації закону повною мірою стосуються тільки сучасних держслужбовців.
В законі залишився невизначеним перехідний період стосовно осіб, які вийшли на заслужений відпочинок до 2016 року, зокрема на умовах статті 37-1 Закону № 3723-ХІІ «Про державну службу» від 16.12.1993 р., за якими держава взяла на себе зобов’язання здійснювати перерахунок пенсій у чітко встановленому порядку. Скасування статті 37-1 суперечить щонайменше десяти статтям Конституції, перш за все — 58-ї статті, що говорить про «недопущення зворотної дії законів та інших нормативно-правових актів у часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи», і 22-ї статті Основного Закону, яка забороняє звужувати зміст та обсяг існуючих прав і свобод людини і громадянина.
В березні того ж 2016 року Україна ратифікувала Конвенцію Міжнародної організації праці № 102 «Про мінімальні норми соціального забезпечення». Відтак, уряд взяв на себе зобов’язання «переглядати ставки пенсійних виплат по старості, за трудове каліцтво (за винятком непрацездатності), по інвалідності та у зв’язку зі смертю годувальника у разі істотних змін у загальному рівні заробітної плати, якщо такі зміни відбуваються внаслідок істотних змін у вартості життя».
Аргументація перерахунку пенсій, — дефіцит коштів у держбюджеті, — безпідставна і не закона, бо відсутність чи скорочення бюджетних асигнувань не може ставати підставою для зменшення будь-яких соціальних виплат. Така правова позиція підкріплена багатьма рішеннями Конституційного Суду України. А нещодавно Верховний Суд у мотивувальній частині свого рішення по справі від 06.08.2019 р. №160/3586/19 вказав на безпідставність посилань Кабміну та ПФУ на відсутність коштів у бюджеті, оскільки ставити питання перерахунку пенсій у залежність від видатків бюджету не можна.
Вимагаємо першочергового і невідкладного розгляду Закону, який усуне дискримінацію цієї категорії громадян.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Лєдвіжко Антон Анатолійович
17 жовтня 2020
2.
Гоць Василь Іванович
13 жовтня 2020
3.
Тімченко Любов Василівна
12 жовтня 2020
4.
Красько Іван Йосипович
11 жовтня 2020
5.
Гоць Марія Пантеліївна
09 жовтня 2020
6.
Гоць Тетяна Василівна
07 жовтня 2020
7.
Левіна Алла Львівна
07 жовтня 2020
8.
Олійник Тетяна Сергіївна
02 жовтня 2020
9.
Михайлець Юлія Олексіївна
02 жовтня 2020
10.
Корнілова Аліна Віталіївна
02 жовтня 2020
11.
Душкова Анна Сергіївна
02 жовтня 2020
12.
Гаджиева Елена Ивановна
01 жовтня 2020
13.
Ніколаєнко Ольга Ярославівна
30 вересня 2020
14.
Михайлишина Тетяна Володимирівна
30 вересня 2020
15.
Порсева Богдана Ярославівна
30 вересня 2020
16.
Порсев Олег Онисимович
30 вересня 2020
17.
Слободян Антоніна Іванівна
28 вересня 2020
18.
Шевченко Тетяна Вилівна
25 вересня 2020
19.
Прокоп'єва Тетяна Олександрівна
25 вересня 2020
20.
Сінашенко Тетяна Іванівна
24 вересня 2020
21.
Педаш Олексій Анатолійович
23 вересня 2020
22.
Торопов Вячеслав Юрійович
21 вересня 2020
23.
Ханенко Людмила Борисівна
19 вересня 2020
24.
Чувакіна Анастасія Ігорівна
19 вересня 2020
25.
Мельничук Ірина Борисівна
19 вересня 2020
26.
Антонова Светлана Николаевна
18 вересня 2020
27.
Строкач Ірина Михайлівна
18 вересня 2020
28.
Кияниця Ніна Володимирівна
17 вересня 2020
29.
Тимофієнко Ярослав Станіславович
17 вересня 2020
30.
Онищенко Оксана Анатоліївна
17 вересня 2020
255
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено