З початку дії сервісу електронних петицій на Офіційному інтернет-представництві Президента України оприлюднено біля 270 петицій про зміну (заміну) Державного Гімну України.
Мабуть в цих петиціях є сенс?
Гімн, згідно із законом "Про Державний Гімн України", - національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського. На даний час, коли згідно с конституцією "Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава" (як каже Конституція) вже 30 років, слова даного гімну є неактуальним.
Слова "Ще не вмерла України і слава, і воля ..." мають негативні впливи на державу та її громадян.
Це знущання своїми органами державної влади. "Ти ще не вмерла – тоді спробуємо ось це".
Це знущання іноземними державами, організаціями та лобістами їх вимог - "Ти ще не вмерла - то ми допоможемо".
Подібні страждання, котрі дозволяє Україна, - це хвороба держави, або певних політичних сил, котра має певний медичній діагноз та яку треба лікувати.
А скільки ще думок громадян України у поданих 270 петиціях?
Наразі існує петиція № 22/102954-еп від 31 липня 2020 року - "Обов'язкове виконання Державного гімну України перед початком уроків у всіх школах України". Слова з петиції - "...вимагаємо обов'язкового виконання Гімну України перед початком уроків. Це засвідчить те, що ми живемо в Україні".
Але які наслідки для психіки школярів будуть після вивчення та щоденного виконання цього гімну???
Потрібно, або осучаснення тексту, або створення нового, більш оптимістичного Державного Гімну України.
"Єдина в світі козацька нація особистим символом віри оголосила пісню, де ясно вказано: за що нам не соромно померти і з якою метою - щоб довести всьому світу, що ми браття козацького роду! Незбагненна, дивна мета!...
Національна пам'ять - особливе джерело страждань ... Вона мучить нерозмірністю особистого історичного досвіду з новою реальністю".
Цитати з книги Густава Водички "Родина дрімлючих ангелів".
P.S – вибачаюсь перед автором книги за переклад, але Закони України порушувати зась.