№22/105108-еп

Виконати обіцянку дану своїм виборцям та виборцям Політичної партії "Слуга Народу" щодо вирішення питання доступного розмитнення та знаходження на території України автомобілія європейської реєстрації.

Автор (ініціатор): Казачук Іван Володимирович
Дата оприлюднення: 07 вересня 2020
Дата відповіді : 18 листопада 2020
Відповідь Президента України на електронну петицію № 22/105108-еп "Виконати обіцянку дану своїм виборцям та виборцям Політичної партії "Слуга Народу" щодо вирішення питання доступного розмитнення та знаходження на території України автомобіля європейської реєстрації", розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 07.09.2020 громадянином І.В.Казачуком

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" мною розглянуто розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 07.09.2020 громадянином І.В.Казачуком електронну петицію "Виконати обіцянку дану своїм виборцям та виборцям Політичної партії "Слуга Народу" щодо вирішення питання доступного розмитнення та знаходження на території України автомобіля європейської реєстрації", яку підписали майже 27 тисяч громадян. У зазначеній петиції, зокрема, порушується питання про прийняття рішення щодо негайного включення до порядку денного засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України за № 3704, № 3705, № 3706.
Дякую всім, хто долучився до використання такої форми взаємодії влади і суспільства як електронна петиція та висловив позицію з порушеного питання.
Підтримуючи необхідність підвищення добробуту громадян, у тому числі шляхом створення можливості для кожної родини користуватися якісними та доступними під час придбання і експлуатації (обслуговування) легковими транспортними засобами, стосовно наведеної у петиції пропозиції зазначаю таке.
9 листопада 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, на якому було розглянуто низку зареєстрованих у Верховній Раді України законопроектів щодо змін у податкових і митних правилах, які застосовуються до операцій з постачання в Україні та ввезення на митну територію України транспортних засобів. Серед проектів законів, що розглядалися, – проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо упорядкування структури акцизного податку» (реєстр. № 3704) і проект Закону України «Про внесення змін до розділу ХХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України» (реєстр № 3706).
За результатами проведеного обговорення Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики прийнято рішення підготувати доопрацьований законопроект та з цією метою створити робочу групу під головуванням заступника Голови Комітету О.Ковальчука із залученням до її роботи представників Кабінету Міністрів України.
Задля прискорення розв’язання проблемної ситуації та вироблення конструктивних рішень з урахуванням позицій усіх заінтересованих сторін мною надіслано звернення до Голови Верховної Ради України Д.Разумкова з проханням сприяти роботі зазначеної робочої групи та напрацюванню необхідних законодавчих ініціатив.В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Пане Президента, з вашої ініціативи минулого року, в серпні на майданчику Міністерства інфраструктури України була створена Робоча група за участю представників Міністерства інфраструктури, ДФС, Держмитслужби, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Міністерства екології України, а також числених громадських організацій, в тому числі громадської організації "Авто Євро Сила" для напрацювання законодавчого акту, що задовольнить інтереси всіх учасників цього процесу.

За наслідками роботи цієї Робочої групи були написані Законопроекти, що були подані Народним депутатом України від депутатської фракції Політичної партії «Слуга Народу» Ковальовим Олексієм Івановичем та в жовтні 2019 року зареєстровані під номерами 2342 та 2345.

Після численних дискусій та суперечок із Міністерством фінансів України, щодо бюджетних втрат та вирахування надходжень до Державного бюджету України від митного оформлення автомобілів європейської реєстрації народними депутатами України були зареєстровані ще декілька законопроектів, що стосуються теми доступного розмитнення.

Деякі народні депутати написали законопроекти про доступне розмитнення, що стосуються лише певних категорій громадян, таких як особи з інвалідністю, учасники бойових дій, або законопроекти що покликані лише вузько вирішити проблему знаходження на території України автомобілів європейської реєстрації.

Команда народного депутата України Мар’яна Заблоцького, разом із юристами громадської організації «Авто Євро Сила» проаналізували всі законопроекти про доступне розмитнення, що знаходились в Комітеті фінансів, податкової та митної політики та об’єднали їх всіх – видалили спірні моменти, які заважали швидкому проходженню і голосуванню їх у комітеті та Верховній Раді України та залишили лише позитивні та безспірні положення. Дякуючи цьому, вийшов ідеальний комплексний законопроект про доступне розмитнення.

Пане Президенте, звертаємо вашу увагу, що співавторами цього законопроекту стали 45 народних депутатів України, в тому числі 19 народних депутатів України із комітету фінансів, податкової та митної політики. Зареєстрований комплексний законопроект про доступне розмитнення був 19 червня 2020 року та отримав номери 3704, 3705, 3706.

Вказаний комплексний законопроект про доступне розмитнення передбачає наступні принципи:
1. комплексність, тобто стосується всіх громадян України, поширюється і на імпортні автомобілі, на автомобілі, що знаходяться на території України, включає пільги на розмитнення для багатьох категорій громадян.
2. доступність, це означає, що ставки на розмитнення автомобілів будуть доступними - повне скасування акцизного податку для всіх, скасування акцизу та ПДВ для осіб з інвалідністю, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, УБД. Тобто, як автомобілі, що знаходяться на території України, так і новий імпорт будуть розмитнюватись по одній ставці - 30%! Для пільговиків ставка - 10%!
3. поєтапність застосування, тобто Закон вступає в силу в два етапи - спочатку, з моменту прийняття, для автомобілів, що знаходяться на території України, а також для осіб з інвалідністю, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, УБД, а з 2021 повністю для всіх.
4. позитивність, - проект Закону включає максимум позитивних норм із інших Законопроектів, яких зараз більше 15, що вже є зареєстрованими у ВРУ.
5. максимальна поширеність, тобто, поставлені в проекті Закону цілі вирішують максимальну кількість питань, в тому числі і знаходження в Україні автомобілів європейської реєстрації. Дякуючи цьому Закону по ставці 30% від вартості авто зможуть розмитнитись всі автомобілі, вантажні та пасажирські, що вироблені з 1995 року та заїхали на територію України до 1 травня 2020 року.

Незважаючи на постійні обіцянки народних депутатів України у найшвидшому прийнятті комплексного закону про доступне розмитнення 3704-3706, незважаючи на те, що співавторами цього законопроекту є більшість зі складу профільного комітету – розгляд комплексного закону про доступне розмитнення 3704-3706 постійно відкладався, а дата розгляду на комітеті переносилась.

Голова комітету фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев очевидно попав під вплив автоолігархів та інших зацікавлених осіб та умисно хоче Вас підставити та умисно не ставить законопроект про доступне розмитнення 3704-3706 (аворами якого є більшість від складу комітету) на порядок денний комітету для голосування. Це відвертий саботаж Вашої волі і обіцянок наданих депутатською фракцією Політична партія «Слуга Народу».

Очевидно Голова комітету фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев зараз у змові із лобістами автоолігархів, зокрема Сергієм Тарутою ("Батьківщина"), який зареєстрував альтернативний законопроект 3704-1 та єдиною метою яких є - це супротив прийняттю закону про доступне розмитнення та налаштування електорату перед місцевими виборами проти Політичної партії "Слуга Народу".

Громадськість повідомляє Вас, що втомилась чекати прийняття закону про доступне розмитнення! Важко чекати закон про доступне розмитнення, коли практично кожний день загрожують штрафи 170 тис. грн. і конфіскація автомобіля!

Пане Президента, громадськість просить Вас, щоб Ви провезли спільну нараду з народними депутатами депутатської фракції Політичної партії «Слуга Народу» та прийняли рішення про негайне включення до порядку денного на засідання комітету фінансів, податкової та митної політики комплексний законопроект про доступне розмитнення 3704-3706!

Ми нагадуємо, що доступне розмитнення – це коли кожний громадянин України по доступним цінам, орієнтовано 30% від вартості ціни, зможе розмитнити автомобіль!

Доступне розмитнення – це можливість розмитнити вантажний автомобіль для свого бізнесу не тільки такий, що відповідає вимогам Євро5. Підприємці нарешті оновлять свій автопарк! Це ковток повітря для економісти України!

Доступне розмитнення – доступне авто для кожного, та особливо для тих, хто потребує особливої уваги та піклування. Пільги для осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, багатодітних сімей сприятимуть тому, щоб ці особи мали автомобіль та відчували себе комфортно.

Доступне розмитнення – це врешті решт вирішення питання автомобілів єврореєстраціі та наповнення
Державного бюджет України від їх розмитнення. Зараз на території України знаходиться більше 750 тис. автомобілів на європейській реєстрації. Розмитнення такої великої кількості авто наповнить Держбюджет, щонайменше на 17 млрд. грн..
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Башкіров Дмитро Валерійович
04 листопада 2020
2.
Ємець Сергій Ігорович
04 листопада 2020
3.
Тiракьян Седа Арташiвна
04 листопада 2020
4.
Мотрич Віктор Вікторович
04 листопада 2020
5.
Лященко Юлія Миколаївна
04 листопада 2020
6.
Гладкоскок Віталій Вікторович
04 листопада 2020
7.
Фомічова Євгенія Євгеніївна
04 листопада 2020
8.
Присяжнюк Ірина Андріївна
04 листопада 2020
9.
Пилипюк Тарас Іванович
04 листопада 2020
10.
Кожарін Антон Олександрович
04 листопада 2020
11.
Федів Ігор Юрійович
04 листопада 2020
12.
Кука Юрій Вікторович
04 листопада 2020
13.
Савчук Лариса Іренеївна
04 листопада 2020
14.
Бондаренко Олександр Васильович
04 листопада 2020
15.
Деряка Юрій Сергійович
04 листопада 2020
16.
Біловус Юлія Василівна
04 листопада 2020
17.
Коношенко Анастасія Володимирівна
04 листопада 2020
18.
Кривохижа Сергій Васильович
04 листопада 2020
19.
Голбан Олександр Васильович
04 листопада 2020
20.
Литвиненко Олена Вікторівна
04 листопада 2020
21.
Чеманов Олександр Борисович
03 листопада 2020
22.
Рега Аніка Августинівна
03 листопада 2020
23.
Вараниця Сергій Макарович
03 листопада 2020
24.
Гаврилюк Євген Ігорович
03 листопада 2020
25.
Сатовський Вадим Олександрович
03 листопада 2020
26.
Лашкевич Павло Несторович
03 листопада 2020
27.
Башинський Ярослав Володимирович
03 листопада 2020
28.
Григорівський Олексій Вікторович
03 листопада 2020
29.
Гасюк Євгенія Михайлівна
03 листопада 2020
30.
Ретюнін Сергій Вікторович
03 листопада 2020
26950
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено