Згідно зі ст. 300 Цивільного Кодексу України та ст. 8 Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» особа має право на індивідуальність, до якої належить і право визнавати свою національність. Особа не позбавлена права звернутися для вирішення питання про приналежність її до певної національності до органів реєстрації актів цивільного стану як суб’єкта владних повноважень з метою внесення змін до актового запису щодо її національності.
14 грудня 1960 року ООН прийняла Декларацію «Про надання незалежності колоніальним країнам і народам». Вона визнає право титульного народу (етносу), якими є і українці в Україні, на створення національної держави.
Відповідно до міжнародних правових актів ООН національна держава – це держава, в якій титульний народ (етнос) становить не менше 67 % населення країни.
13 вересня 2007 року ООН прийняла Декларацію «Про права корінних народів». Відповідно до вимог Декларації титульна нація має бути представлена в представницьких органах (парламент, місцеві ради), органах держаної влади і місцевого самоуправління пропорційно до населення країни (українців, згідно з переписом населення в 2001 році, – 78% населення країни).
Звертаюся до Вас як до Президента України і гаранта дотримання прав і свобод людини і громадянина з настійним проханням:
Внести до Верховної Ради України законопроект (як невідкладний!) про внесенння змін і доповнень до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 1 липня 2010 року № 2398-VІ, Сімейний кодекс України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ та до інших відповідних законів України, якими в державних реєстраційних документах (паспорт громадянина, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про усиновлення, свідоцтво про смерть та інших) передбачити графу про «національність», в яку вноситься (за бажанням або за заявою громадянина) запис достовірних даних про національність особи, підтверджених відповідним належним документом. Запис завіряється підписом повноважної посадової особи і гербовою печаткою відповідного державного органу реєстрації актів цивільного стану.
Подати до ООН, відповідно до наявних процедур,заяву про приєднання України до Декларації ООН «Про права корінних народів» та ратифікувати її, щоб вона, відповідно до ст.9 Конституції України, стала частиною національного законодавстваУкраїни.
Закріпити в Законі України положення про те, що українці є титульною нацією, а Україна – Національна Держава.
Законодавчо встановити, що етнічні українці і представники національних меншин мають бути представлені у Верховній Раді України, місцевих радах, органах місцевого самоврядування та центральних і місцевих органах державної влади пропорційно до національного складу населення України.
Скасувати Постанову Кабінету міністрів України № 1025 від 10 листопада 2010 року (підписану Азаровим) «Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актівцивільного стану»,«Положення про паспорт громадянина України», затвердженого Постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року № 2503-ХІІ, «Положення про порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України», затвердженого Наказом МВС України від 13 квітня 2012 року № 320, які визнані Судом як такі, що обмежують право громадян на їхнє прохання внести до належного їм паспорта громадянина України, свідоцтва про народження своїх дітей та інших актових записів про державну реєстрацію даних про власну національність (етнічне походження) і є такими, що суперечать вимогам ст.ст. 11, 19, 35, 64, 92 Конституції, ст. 11 Закону «Про національні меншини», ст.ст. 269, 271, 300 Цивільного кодексу України.
Зобов’язати Кабінет міністрів Ураїни ухвалити Постанову «Про затвердження зразків актових записів цивільного стану, описів та зразків бланків свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану»,«Положення про паспорт громадянина України», «Положення про порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України», якими встановити, що у зразках відповідних бланків має бути графа «національність», в яку вписуються (за бажанням або за заявою громадянина) достовірні дані про національність особи, підтверджені відповідним належним документом.
Зобов’язати державні органи реєстрації актів цивільного стану України внести (за бажанням або за заявою особи) запис даних про національність особи у паспорт громадянина України, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб та інші державні реєстраційні документи, у яких відсутній запис про національність особи або видати відповідну вкладку до цих реєстраційних документів із записом даних про національність особи, підтверджених належним документом. Запис завіряється підписом повноважної посадової особи і гербовою печаткою відповідного державного органу реєстрації актів цивільного стану.