Один веселий хлопець в інтернеті написав - Україна- це кіно не надовго, запасіться поп корном і треба трохи почекати. Одночасно згадується Шевченко Т «Слов’яни - Славних прадідів великих правнуки погані».
У туристів є така аксіома, якщо десь почали блукати - верніться на те місце, де ви були впевнені в своєму місцезнаходженні.
Вернемось, коли наша країні була Державою довго і впевнено. Згадується Грушевський Скоропадський, Винниченко, Петлюра, Бандера, та чи можна їх сприймати за базу - ні. Бо це були тимчасові утворення та скоріше мрії, які здебільшого виникали в період геополітичної нестабільності розпад Царської Росії, війна СРСР.
Остання геополітична нестабільність – розпад СРСР привів до останнього результату - створення держави Україна у 1991 році, учасником цього дійства був і я особисто.
Нехай «суперпатріоти» не чіпляють ордени собі на груди:
Україна в таких кордонах – спадщина СРСР, рішення про незалежність МОЄ рішення, рядового трудівника. Для приклада: 83% "за" незалежність дав Донбасс, 54% дав Крим.
Основна моя думка яка була при прийнятті рішенні «за» незалежність: ідеологія КПРС була збанкрутілою, економіка буксувати, особливо галузі, пов’язані з товарами широкого вжитку, машинобудування працювало тільки на ВПК.
Рішення про незалежність приймалось не щоб досолити Росії, як зараз прийнято, а щоб мобільніше побудувати більш сучасне життя, вийти з кризи.
Так от, коли вертатись на місце стабільної, сильної Держави, згадується тільки Київська Русь, яка існувала сотні років і була шанованою в світі.
Вершини політичної могутності й стабільності, економічного та культурного розквіту припали на період впровадження християнства та кодексу Законів того часу, а не на період братовбивчих війн.
Що ми маємо на початок нової епохи народження країни 1991 року:
- Відсутність нової ідеології (Боротьба ідеологій: російської напів совкової, американсько – європейської більш зорієнтованої не на розвиток країни, а на завоювання ринків України та на послаблення Росії, націоналістичної ідеологія С.Бандери – ідеологія чистої раси, яка не враховує реальності часу та національно-демографічний склад розвитку країни та регіонів станом та в кордонах 1991р)
- Становлення/зародження власників в масштабі країни, яка не є об’єктивною (в результаті чого, майже все населення зробилось бідняками, без власності, а власність прибрали к рукам одиниці) переділ продовжується по цей час, як боротьба між кланами, які прикриваються патріотичними та благодійними гаслами, скупили телебачення, але такі гроші їм добра не принесуть, а американські та європейські суди їх «доженуть».
- Боротьба за сировинні ринки, ринки збуту між українськими магнатами, представниками російського та іншого капіталів.
- Промисловість у спадок від СРСР майже вся потребує докорінної реконструкції: стратегічні галузі не життєдайні без Росії, контрольні пакети акцій яких захватили не трудові колективи, а здебільшого їх керівники, партійні функціонери, не здатні працювати в умовах ринку. Енергетичні та інші рентабельні галузі – швидко викупили «нові» мільйонери.
- На решту галузей впливає нестабільність держави та органів законодавчої влади, їх залежність від факторів, приведених в попередніх пунктах, потрібен час для становлення середнього класу.
- За період становлення з 1991 р мали місце дії окремих людей і регіонів, які не в повній мірі можна вписати в закони, наприклад сепаратизм Криму і Донбасу, я б пояснив тим, що вони не згодні з Майданом 2013 р, який вони вважають державним переворотом. Зверніть увагу на голосування України – два полюси є завжди: Донбас (а раніше і Крим) і Галичина. Чи є вплив Росії в процесах України – звичайно є і не може не бути. По перше тому що Крим, Донбас, Новоросія, Одеса, Київ – історично пов’язані території, а Московію (серце Росії) заснували Київські князі- то які вони нам чужі? А Всесоюзні комсомольці будови СРСР? – там доля українців завжди була високою. Я особисто приймав участь в будівництві Уренгой-Помари-Ужгород. Ще один факт. На пресс-конференції Голова благодійного фонду "Україна-Русь" Ростислав Новоженець і головний редактор газети"За вільну Україну" Богдан Вовк, повідомили, що згідно перепису населення 1926 р, росіян в СРСР нарахували 78 млн, а українців – 81 млн. Правда не зрозуміло то було на будівництвах, чи взагалі, але цифри свідчать, що ми в значній мірі освоювали ті території, то нащо від них цуратись. Ідеологія не підходить, багато бойовиків - однозначно, бо території великі, місця дикі, це все пояснює - в цьому питання треба працювати, але люди наші, землі наші – цуратись їх не треба. Як батьки розводяться і ділять дитину і майно – кожному з батьків здається що це все МОЄ РІДНЕ.
Під амністію повинні повинні підпадати не тільки південь і схід. Йде закидання притягнення до відповідальності Турчинові, Парубія, Порошенка.
Чому Турчинов віддав Крим. Об’явити війну Росії він не міг і вірно зробив, бо війна б тривала стільки часу, скільки часу треба, аби російські танки проїхали з кордону до Києва.
Чи міг по іншому діяти Порошенко, який прийшов на хвилі Майдану? – не міг.
В Одесі згоріли люди – хочуть зробити винним Парубія. Він палив тих людей? Звісно ні, мав на меті - звісно ні. Може він і послав своїх хлопців, але щоб відстоювати українське у місто яке віками кровно пов’язане з Україною. Так сталось.., погано, неправильно сталось, усі християни моляться за душі померлих, моя душа плаче за померлу молодь (як і за небесну сотню та загиблих на війні) так сталось…
Чесні бійці війни на Донбасі – герої, їх пільги і відношення не повинні бути переглянуті, але й населення Криму та Донбасу не є коллаборанти і сепаратисти, вони - незгодні з Майданом.
Так на Україні сталось….
Війна завжди має багато виключень з гуманітарних законів (бо війна це тисячі людей, які приймають індивідуальні рішення в конкретних ситуаціях, під впливом та на межі емоційних піків) тому краще такі моменти і війну уникати.
Людей, які приймали участь в розстрілах, та аналогічних діях – повинен судити суд. Вбивця не має національності, партійності.
Майдан – специфічна фаза розвитку України.
Із вищевказаного рекомендую Президенту України приділити увагу такому питанню як побудова України, на базі нової ідеології суспільства, основа якої – доброта, людяність, релігія, прощення.
Буде вірна лінія життя - все у нас станеться і складеться, такий народ - ворог не переможе.