Протиепідемічні заходи, запроваджені в державі, у зв’язку з поширенням COVID-19 здійснюють негативний вплив на здоров’я і психічний стан людини, через різке зниження фізичної активності.
Постановою Кабінету міністрів України № 641 від 22 липня 2020 р. п.14 та 15 запроваджено заборону на діяльність спортивних залів і фітнес-центрів.
При цьому у державі постійно з’являються питання про негативний економічний вплив тих чи інших обмежень, відбувається їх пом’якшення чи скасування. Жодного разу не поставало питання про скасування обмежень, які викликають погіршення здоров’я громадян.
Фітнес і фізична активність мають стати фундаментальною складовою системи охорони здоров’я країни у протидії пандемії COVID-19. Вони допомагають зміцнити і покращити роботу імунної системи, знизити ризик вірусних захворювань, стабілізувати психічний стан людини.
Забороняючи фізичну активність українцям, ми позбавляємо їх єдиного способу самостійно протидіяти хворобі, робимо їх беззахисними перед загрозою.
Заборона діяльності спортивних залів і фітнес-центрів знищує надважливу і складну галузь. Понад 30% фітнес-центрів вже ніколи не відкриються. Діяльність цих об’єктів передбачає використання великих приміщень, утримання яких, за час карантину, стало неможливим. За наступну хвилю COVID-19 збанкрутує ще більше організацій. Близько 2 мільйонів українців позбавлені можливості займатися фізичною активністю. Без засобів до існування залишаються десятки тисяч фахівців.
Ця петиція ґрунтується на підставі масштабного наукового дослідження King Juan Carlos University (Іспанія) та AWRC-Sheffield Hallam University (Великобританія), яке проводилося у 14 європейських країнах. Дослідженням встановлено надзвичайно низький ризик заразитися COVID-19 в фітнес центрах під час фізичної активності. Середній рівень інфікування склав 0,78 на 100 000 відвідувань. Тобто з 25 вересня 2020 року, зібрані дані про більше ніж 62 мільйони відвідувань фітнес-центрів виявили лише 487 позитивних випадків, як для учасників, так і для персоналу. Аналізувалися дані роботи фітнес центрів Німеччини, Франції, Швеції, Бельгії, Нідерландів, Іспанії, Португалії, Норвегії, Швейцарії, Чехії, Польщі, Данії, Люксембургу, Великобританії. Кількість відвідувань спортивних залів і фітнес-центрів не впливає на зростання захворюваності населення.
Запобігання подальшому розповсюдженню COVID-19 повинно стати нашою головною метою. Водночас, ми маємо забезпечити українцям підтримку та можливість залишатися активними і протидіяти хворобі.
Пропоную доповнити п. 14 і п.15 Постанови Кабінету міністрів України № 641 від 22 липня 2020 р., наступними формулюваннями, скасувавши заборону на діяльність спортивних залів і фітнес-центрів, а саме:
14. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки, забороняється:
(Доповнити): 6) приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів більше однієї особи на 10 кв. метрів площі будівлі або території. Їх діяльність можлива за умови дотримання відвідувачами та працівниками соціальної дистанції, відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я.
15. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для “зеленого”, “жовтого” та “помаранчевого” рівня епідемічної небезпеки, забороняються:
(Вилучити: «фітнес-центрів»): 3) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сферах культури, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
(Доповнити): приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів більше однієї особи на 20 кв. метрів площі будівлі або території. Їх діяльність можлива за умови дотримання відвідувачами та працівниками соціальної дистанції, відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов’язкового щоденного контролю стану здоров’я.