Останнiм часом спостерігається активний відтік води з української частини дельти Дунаю.Там, де раніше були чисті протоки, утворилися заболочені території, порослі очеретом і деревами. Такий процес відбувається завдяки тому, що в Румунії інтенсивно працює шлюзований канал а український судноплавний канал і більш дрібні канали дельти Дунаю замулюються і не чистяться з повному обсязі. Заболочування української частини річки Дунай може привести до повної втрати судноплавства України на Дунаї.
Заболочення проток в Українському Дунайському біосферному заповіднику, та активне зростання водяного горіха на таких територіях, призводить до відтоку риби на нерест в румунські канали дельти. Цей процес веде до втрати прибутку українськими рибальськими підприємствами, до втрати таких промислових видів риби, як Дунайський оселедець і осетрові.
Зниження рівня води в українській частині Дунаю, в тому числі з-за замулювання, позначилося і на роботі Придунайської зрошувальної системи, яка забезпечувала раніше водопостачання для полів трьох районів Одеської області.
Пропоную вивчити проблему замулювання української частини дельти Дунаю, організувавши науково-економічну експедицію в складі гидрологiв, фахівців рибної промисловості, економістів.
Пропоную відкрити шлюзи, що перекривають канал Малий Дунаєць.
Пропоную провести днопоглиблювальні роботи украінськго судоплавного каналу дельти Дунаю.
Пропоную знайти кошти для будівництва українського шлюзованого каналу на Дунаї.