Суспільство втомилось від того, що НАБУ займається власним піаром, а не реальною боротьбою з корупцією. За повідомленнями ЗМІ, 45 працівників НАБУ займаються тільки піаром бюро. Між тим реальний економічний ефект від діяльності цього органу під керівництвом Артема Ситника є мізерним. 17 серпня цього року під час брифінгу Артем Ситник заявив, що економічний ефект від роботи НАБУ у І півріччі 2020 року склав більше 1,5 млрд грн. Однак міністерство фінансів це заперечило - до бюджету по факту надійшло в сотні разів менше, що підтверджується і даними Державного казначейства.
Окрім численних скандалів навколо НАБУ і звинувачень у низькій ефективності і політичній заангажованості, проти директора НАБУ Артема Ситника висунуто ряд серйозних обвинувачень у скоєнні кримінальних правопорушень.
- Так Артема Ситника звинувачують у продажі земельної ділянки в окупованому Севастополі за російськими законами за 40 тисяч доларів, що не відображено в декларації директора НАБУ. Це підтверджують виписки з російських реєстрів, договір купівлі-продажу та інші документи. За цими фактами ДБР відкрило кримінальне провадження.
- Артем Ситник визнаний рішенням суду корупціонером і внесений в офіційний реєстр корупціонерів НАЗК.
- За повідомленнями ЗМІ, слідством доведені факту впливу Артема Ситника на ухвалення рішень господарськими судами в інтересах своїх близьких та друзів.
- Слідчі також дійшли висновку, що ще будучи адвокатом, він готував проекти рішень судів, які потім оголошувалися слово в слово в судових засіданнях. Також він готував та направляв електронною поштою проекти процесуальних документів слідчих та прокурорів, які потім ними підписувалися.
Окрім того, показовою є оцінка діяльності Артема Ситника українським суспільством. Рівень повної підтримки Артема Ситника суспільством, за даними соціологічних опитувань, складає лише 1,1% - найменший серед усіх очільників правоохоронних органів, нижчий за рівень довіри до будь-якого чиновника такого рівня! При цьому соціологічні опитування, проведені у 2017 році, свідчили, що рівнем довіри громадян Національне антикорупційне бюро України випереджало інші правоохоронні органи держави - йому довіряли понад 35% громадян.
Діяльністю Артема Ситника на посаді директора НАБУ був знівельований величезний кредит довіри, який суспільство давало антикорупційним органам України, а в самому НАБУ процвітає кумівство і кругова порука.
Все це знецінює і знищує зусилля влади і громадянського суспільства в подоланні корупції в Україні. Враховуючи на незадовільну оцінку суспільством діяльності Артема Ситника та суспільний запит на позитивні зрушення у боротьбі з корупцією в Україні, просимо вас відповідно до діючих норм українського законодавства ініціювати звільнення директора НАБУ Ситника Артема Сергійовича з займаної ним посади.