В першу чергу, виробництво хутра – є жорстоким до тварин та неетичним.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» у технології отримання від тварини продукції (доїння, стрижка, відгодівля тощо) не допускається застосування больових і травмуючих прийомів.
В той же час, сама технологія вирощування хутрових тварин є такою, що НЕМОЖЕ НЕ СПРИЧИНЯТИ ЖОРСТОКОГО ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ, а доводи про забезпечення їх благополуччя не витримують жодної критики на практиці. Звірів, включаючи лисиць, норок, песців, утримують протягом усього життя в крихітних дротових клітках без контакту з природнім середовищем, що спричиняє, окрім травмування, й розлади психіки, стереотипну поведніку. Системи кліток-шедів спричиняють пожиттєві страждання напівводних тварин – норок, які мають плавальні перетинки між лапами, та природними потребами яких є купання в водоймах, риття ґрунту, подолання значних відстаней щодня.
По-друге, Президент України, як голова держави, не може не відреагувати на той факт, що за соціологічними дослідженнями БІЛЬШІСТЬ УКРАЇНЦІВ ПІДТРИМУЮТЬПОВНУ ЗАБОРОНУ ВИРОБНИЦТВА ХУТРА В УКРАЇНІ. Петиція до Верховної Ради України кілька років тому швидко набрала набагато більше від необхідної кількості голосів. Що є зрозумілим, адже світом шириться гуманна тенденція: тільки у Європі близько двадцяти країн вже заборонили або вжили заходів щодо заборони розведення хутрових тварин, оскільки цей бізнес – застарілий і невиправдано жорстокий до тварин. Заборона хутрового виробництва не суперечить праву Європейського Союзу, до якого Україна відповідно до Угоди про асоціацію має наблизити своє законодавство. Про це найкраще свідчить заборона хутра у країнах-учасницях Європейського Союзу. Крім того, Гаазький Верховний Суд рішенням у справі No 16/00921 від 16.06.2016 визнав, що заборона хутрового виробництва в Нідерландах була ухвалена без порушень та був віднайдений справедливий баланс між захистом основних прав хутрових фермерів та суспільним інтересом.
По-третє, існують наукові дані, які свідчать про те, що хутрове виробництво спричиняє СЕРЙОЗНІ РИЗИКИ ДЛЯ ЗДОРОВ'Я ЛЮДЕЙ ТА ЕКОСИСТЕМИ ПРИЛЕГЛОЇ ТЕРИТОРІЇ ЗАГАЛОМ. Тісні умови утримання, погана гігієна, стрес,травми та хвороби, мінімальний ветеринарний догляд та відсутність генетичного різноманіття – все це забезпечує на хутрових фермах ідеальні умови для передачі та мутації вірусів, створюючи їх нові штами. У 2020 році на сотнях норкових ферм у різних країнах, включаючи Нідерланди, США, Данію, Швецію, Італію, Францію, Грецію, Іспанію та Литву були виявлені тварини, інфіковані SARS-CoV-2, вірусом, що викликає COVID-19. На фермах Данії вірус вже мутував у нові штами, якими були заражені люди. Експертиз профілактики захворювань висловили серйозне занепокоєння ситуацією, в тому числі Європейський центр з контролю захворювань, який заявив у своєму звіті, що мутація вірусу у норок може звести нанівець ефективність майбутніх вакцин для людей. У звіті також зазначено, що "продовження передачі SARS-CoV-2 на норкових фермах може з часом викликати й інші проблеми".
Повага до життя інших живих істот унеможливлює існування хутрового виробництва у світі, де в ньому немає жодної необхідності, та вирішення проблеми захворюваності за рахунок життів невинних істот. Уряди не можуть відповісти на кризуSARS-CoV-2, просто санкціонувавши вбивство мільйонів тварин, а потім дозволити фермерам повернутися до бізнесу, наче нічого не сталося. Сприятливі умови на хутрових фермах роблять їх бомбою уповільненої дії у площині поширення пандемії та ризику виникнення нової. Експерти з питань розповсюдження хвороб попереджають, що питання не в тому чи з’явиться ще один смертельний вірус, а в тому, коли він з’явиться, якщо ми продовжуватимемо утримувати тварин в умовах, які виходять за межі їх фізичної та психологічної витривалості.
Через зупинку виробництва хутра в Данії, Нідерландах та інших країнах Європи Україна знаходиться під небезпекою переміщення цього смертоносного виробництва внашу країну.
Таким чином, у світлі нових ствердних даних про те, що хутрові ферми можуть виступати резервуаром для смертоносних вірусів, а також бути джерелом поширення нових захворювань, ми закликаємо Президента України:
1. Публічно визнати, що ера вирощування хутрових тварин має невідкладно закінчитися, в тому числі, використавши своє право на звернення з посланням до українського народу та із позачерговим посланнями до Верховної Ради України.
2.Використати усі інші надані законодавчо важелі Голови держави для заборони цього ганебного виробництва в України.
Ініціатори петиції - представники Fur Free Alliance в Україні, громадські організації Відкриті Клітки Україна та Єдина Планета (Кампанія ХутроOFF).