У вересні 2014 року Київрада заборонила використання феєрверків у столиці терміном на три місяці.
Згодом заборона була продовжена, а 20 грудня 2019 р. Київська міська рада заборонила застосування феєрверків і салютів та інших піротехнічних виробів до кінця війни на сході України.
Рішення було прийнято з метою зниження соціальної напруги через ситуацію на сході країни.
Станом на 02.01.2021 забороною нехтують як громадяни, так і виробники піротехники.
Наслідки, які маємо завдяки безвідповідальному відношенню до закону:
Під час святкувань щорічно сотні тварин губляться, травмуються або гинуть через запуск феєрверків. Диких тварин та мешканців заповідників це стосується також, адже шум від салютів розповсюджується далеко за межі міста.
Тварини можуть злякатися, втекти й загубитися, а також отримати розлади травлення, серцевий напад, проблеми з нервовою системою та психікою. Трапляються іноді і випадки жорстокого поводження з тваринами з використанням піротехніки.
Крім того, піротехніка також небезпечна і для птахів – від вибухів вони зриваються з місць та в паніці стикаються з будинками чи деревами.
Звуки вибухів у країні, де на сьогоднішній день продовжуються бойові дії: ветеранів АТО такі звуки можуть повернути у момент бою, тобто в схожий стан тривожності. У таких ситуаціях людина може відчувати небезпеку. Цивільних людей, які були свідками обстрілів, потрапляли чи чули їх, це може думками повертати в момент обстрілу. Вони можуть згадувати трагічні події, близьких, яких втратили.
Пандемія: на період пандемії Європа, навіть країни, де феєрверки можливі лише раз на рік, заборонила продаж та використання піротехніки, щоб запобігти скупченню людей та розвантажити лікарні, які щороку приймають потерпілих з опіками від пожеж, ушкодженнями, пораненнями від піротехнічних виробів.
Україна ж відзначилась дивовижно гучним святкуванням, неначе ніякої пандемії, карантину, забрудення повітря(особливо Київ), безпритульних тварин(яких за статистикою стає набагато більше після новорічної ночі) не існує.
Просимо заборонити використання піротехнічних засобів а Україні та розглянути це питання не лише на час пов’язаний з бойовими діями, а й на подальшу перспективу. Додатково хочемо нагадати вкотре, що умови реагування в нашій країні і свідомість «підриваючих піротехніку під вікнами» не відповідають європейським стандартам, де дотримуються державних та місцевих законів, а навпаки - перевищують всі дозволені норми, як адміністративні, так і моральні.