№22/111312-еп

Закріплення статусу російської мови як державної, на законодавчому рівні, за допомогою референдуму. Проведення всеукраїнського референдуму про внесення змін до Конституції України: встановлення в Україні двомовності. Українська і російська мова повинні мати однаковий статус двох державних мов, без визначення "перша державна мова" або "друга державна мова", абсолютно рівні статуси двох найпоширеніших в нашій країні мов.

Автор (ініціатор): Заславський Андрій Васильович
Дата оприлюднення: 11 січня 2021
За умов посилення та прискорення примусової насильницької українізації в Україні, протягом останніх років, відбуваються ганебні та не потрібні явища:
1. Російськомовне населення України (велика частина українських громадян) відчуває себе скривдженим, ображеним державою та державною мовною політикою. Ситуація значно ускладниться після 16 січня, коли вся сфера обслуговування повинна буде перейти виключно на українську мову.

2. Рівень мовної грамотності українців, під час користування ними російською мовою, знизився до жахливої межі. В умовах повної відсутності вивчення російської мови в школах, нові покоління українців, що в переважній більшості використовують в побуті та під час спілкування в інтернеті саме російську мову, припускаються шаленої кількості орфографічних помилок, їх дописи перетворюються на жахливі приклади повної безграмотності.
На виробництві, на підприємствах та в установах усіх форм власності, працівники не мають змоги грамотно скласти письмові документи ані російською мовою, яку вже не вивчають, ані українською, якою працівники не користуються в побуті.

Я, працюючи в автобусному парку в місті Кривому Розі, можу з упевненістю сказати: із 73 водіїв, що працюють на моїй дільниці, лише 2 особи можуть без сторонньої допомоги написати пояснювальну або заяву українською мовою. Всім іншим або доводиться допомагати в складанні документів державною мовою, або їх письмові документи містять необмежену кількість орфографічних помилок...

3. Насильницька українізація не дозволяє прискорювати та навіть гальмує реінтеграцію населення окупованих територій (Донбасу, Криму) та унеможливлює повернення українських територій та українських громадян.

4. Під час проведення насильницької українізації суспільного життя в країні громадяни відчувають, що не народ є носієм державної влади, не держава працює в інтересах людей, а навпаки, жорстока державна машина, під впливом купки "свідомих" націоналістів, знущається зі свого населення, змушує більшість громадян страждати та залишає їх напризволяще зі своїми проблемами, перед необхідністю використовувати незрозумілу для багатьох єдину державну мову.

Проведення референдумів було одним з основних передвиборчих обіцянок діючого Президента України Володимира Зеленського, тому проведення такого референдуму хоча б з декількох надважливих питань, що хвилюють суспільство, могло б стати чудовим прикладом виконання програми Президента, поваги до людей та до їхньої власної думки.

Стосовно питання введення в Україні двомовності, доречно також додати, що це питання можливо вирішити виключно шляхом проведення референдуму. Адже у Верховній Раді, на жаль, такого рішення прийняти ніколи не зможуть: багато хто з депутатів побоюється гніву та розправи з боку агресивних націоналістів та радикалів, тому депутати ні за що не проголосують за рішення, яке в майбутньому може викликати криваву помсту.

Лише на загальнонаціональному референдумі, під час таємного голосування, більшість населення зможе без будь-якого побоювання висловити свою відверту думку. І мовне питання нарешті припинить своє "вічне" обговорювання під час передвиборчих кампаній тих чи інших піарників.

Російські агресори, після введення в Україні двомовності, вже не зможуть використовувати формулювання "захист російськомовного населення", тому що захищати своє російськомовне населення почне сама українська влада і українська держава!
Тому можна стверджувати, що введення двомовності істотно впливатиме на зміцнення обороноздатності України, та призведе до швидкого встановлення миру в зоні конфлікту на Донбасі.

Також введення двомовності призведе до об'єднання всього суспільства, тому що головна тема, яку використовують недолугі політики з метою роз'єднання суспілства, назавжди втратить свою актуальність.

Президент також не може ініціювати проведення референдуму із зазначеного питання за власною ініціативою, це може мати для нього негативні політичні наслідки. Тому найправильніший варіант, щоб сам референдум проходив за народною ініціативою, за народним бажанням, за принципом: "допоможи собі сам!"

Ми - прості громадяни, повинні вже зараз об'єднатися, заради вирішення всіх проблем, які може вирішити проведення зазначеного референдуму! Головна з яких - встановлення миру та припинення бойових дій на рідній землі.

Приклади двомовних держав існують в усьому світі, і являють лише приклад того, що держава працює в інтересах своїх громадян, захищає та закріплює на законодавчому рівні права та свободи людей.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Бєлякова Ганна Олександрівна
08 квітня 2021
2.
Скрипник Олександра Іванівна
07 квітня 2021
3.
Писаренко Дмитро Петрович
07 квітня 2021
4.
Цуканов Максим Вікторович
05 квітня 2021
5.
Борте Антоніна Вікторівна
01 квітня 2021
6.
Радченко Ольга Григорівна
31 березня 2021
7.
Казарян Катерина Михайлівна
27 березня 2021
8.
Агєєв Андрій Михайлович
25 березня 2021
9.
Крутій Олександра Іванівна
19 березня 2021
10.
Пономаренко Олексій Олексійович
18 березня 2021
11.
Костромін Андрій Сергійович
18 березня 2021
12.
Денисенко Дар'я Петрівна
15 березня 2021
13.
Бакушкіна Ольга Вячеславівна
26 лютого 2021
14.
Солодовнікова Олена Олександрівна
23 лютого 2021
15.
Туваєва Ольга Сергіївна
21 лютого 2021
16.
Іваннік Вікторія Юріївна
18 лютого 2021
17.
Ніколаєнко Юрій Миколайович
18 лютого 2021
18.
Сопкалова Євгенія Михайлівна
15 лютого 2021
19.
Яценко Юлія Олександрівна
13 лютого 2021
20.
Мехатурі Юлія Володимирівна
12 лютого 2021
21.
Кукуленко Василь Васильович
11 лютого 2021
22.
Сердюкова Світлана Миколаївна
10 лютого 2021
23.
Кадієвський Ігор Петрович
10 лютого 2021
24.
Павлюченко Анастасія Миколаївна
08 лютого 2021
25.
Козирєва Міла Сергіївна
07 лютого 2021
26.
Руденко Наталя Вікторівна
06 лютого 2021
27.
Мартинюк Наталія Дмитрівна
04 лютого 2021
28.
Середа Василь Ярославович
04 лютого 2021
29.
Чурон Ірина Володимирівна
03 лютого 2021
30.
Подопригалова Олександра Євгеніївна
01 лютого 2021
312
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.