Чи може бути більшим героїчним вчинком чи визначним трудовим досягненням, аніж віддати 99 років свого життя боротьбі за вільну та незалежну Українську державу? Український військовий і громадський діяч, вояк дивізії "Галичина" Михайло Мулик не боявся потерпіти за Україну. Говорив, що зробив би це знову і знову, аби бачити незалежну українську державу.
Михайло Мулик народився 28 жовтня 1920 року в селі Горожанка, нині Монастириський район, Тернопільська область. Ще у юності Михайло став членом юнацтва ОУН, а в 1937 році - членом Організації Українських Націоналістів. За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав дивізії «Галичина». Служив радистом. Михайло Мулик – учасник битви під Бродами у липні 1944 року, у якій з 11 тисяч дивізійників врятуватися зуміли лише 3 тисячі бійців. Потрапив у радянський полон. Пережив два роки знущань в московській Луб’янській в’язниці. Радянський суд позбавив його волі на 10 років і ще на п’ять – позбавлення громадянських прав.
Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі. Остаточно із заслання повернувся 1958 року. Оселився у Станіславі, тепер – Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об’єднанні «Прикарпаття». 1989 року вступив до культурно-наукового товариства «Рух». 1991 року організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. У 2017 році отримав звання Почесного громадянина Івано-Франківська. Михайло Мулик написав вісім книжок про український визвольний рух. Помер 25 січня 2020 року в місті Івано-Франківську. Похований на Алеї слави міського кладовища.
Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначних трудових досягнень. Усе своє життя Михайло Мулик боровся, щоб чути кожного ранку український гімн і жити у вільній, самостійній, соборній Україні. Звертаюся з проханням розглянути зазначену петицію та прийняти рішення про присвоєння Михайлу Мулику найвищої державної нагороди - Героя України (посмертно).