Президенту України
Порошенку П.О.
Чернівецька область
м.Заставна
вул.О.Кобилянської, 4
Михайлюка Ігоря Васильовича
Електронна петиція
З 1 вересня 2015 року, набрали чинності зміни до Закону України "Про судовий збір". Згідно із нормами цього закону для звернення до суду із позовом, щодо незаконних рішень, дій, бездіяльності органів державної влади, в т.ч. судів, міліції, прокуратури, СБУ, тощо, органів місцевого самоврядування, виборчих комісій та порушень на виборах - необхідно сплатити судовий збір в розмірі, майже половини місячної зарплати за кожну позовну вимогу. Це означає, що якщо ви оскаржуєте рішення чиновника та до того ж просите суд зобов"язати його дотримуватись закону, вам необхідно сплатити за ці дві вимоги вашу місячну зарплатню.
Якщо суд знайшов у позові якусь зачіпку або просто немає бажання розглядати ваш позов (щоб, наприклад, не погіршувати стосунки із "суміжниками" по корупційній діяльності), або помилково - виноситься ухвала про залишення вашого позову без розгляду. Щоб оскаржити цю ухвалу - необхідно сплатити ще одну місячну зарплатню.
За які кошти залишається жити простому громадянину, права якого порушені державними чиновниками і він хоче оскаржити їх дії в Адміністративному суді? Верховна Рада України разом із Президентом України, який підписав закон, залишила нам простий вибір - купити хліба і закрити очі на безчинства влади або звертатися до суду і померти з голоду. Таким чином наша "всенародно" обрана Верховна Рада разом із Президентом закрили доступ до адміністративного правосуддя простим громадянам. Причина проста - Вибори 2015! Час, коли порушень з боку органів влади найбільше, а необхідність звернення до адміністративного суду найгостріша.
Враховуючи наведене, прошу негайно ініціювати внесення змін до Закону України "Про судовий збір", згідно яких надати громадянам можливість оскаржувати в суді протиправні рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб - безоплатноабо законодавчо передбачити споату судового збору стороною, яка програла спір - після набрання рішенням суду законної сили.