Українська іт-спільнота повторно звертається до Президента України Володимира Зеленського!
Шановний пане Президенте!
Відповідно до Петиції №22/114468-еп “Стоп Дія Сіті! Зупиніть знищення української іт-галузі”, що зібрала 25465 підписів громадян України, була розглянута вами відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян», та передана на розгляд Верховній Раді України, Кабінету міністрів України,
ухвалення законопроекту №4303 “про стимулювання розвитку цифрової економіки України” несе загрозу іт-галузі, а саме:
⦁ додаткові корупційні ризики;
⦁ складнощі для малого бізнесу та стартапів;
⦁ несправедливий дисбаланс прав у бік корпорацій, обмеження мобільності фахівця на ринку шляхом укладення кабальних договорів про неконкуренцію
За результатами переговорів з представниками Міністерства цифрової трансформації під керівництвом заступника міністра Олександра Борнякова в новій редакції законопроекту не були враховані критично важливі вимоги іт-спільноти, зокрема вимоги щодо угод про неконкуренцію, інші вимоги.
Крім того, законопроект №4303:
⦁ згідно з зауваженнями Головного юридичного управління апарату Верховної Ради України від 12.07.2021, суперечить конституційним основам правопорядку у сфері господарювання (статті 1, 3, 13, 41, 42, 92 Конституції України) та ще 124 зауваженням експертизи Головного юридичного управління апарату Верховної Ради України.
⦁ згідно з висновком Національного агентства з запобіганні корупції від 19.01.2021, суперечить вимогам антикорупційного законодавства України.
Діяльність Міністра Федорова і його заступника Борнякова з підтримки законопроекту №4303 вважаємо ганебним прикладом прихованого та неправомірного лобізму, що нищить довіру українців та міжнародної спільноти до владних інституцій України.
З огляду на викладене, просимо:
1. Застосувати право вето Президента України, передбачене статтею 94, пунктом 30 частини 1 статті 106 Конституції України, щодо Законопроекту №4303 в редакції від 18.03.2021 року “про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”, не підписувати згаданий законопроект та повернути його на повторний розгляд до Верховної Ради України з вимогою урахувати позицію спільноти іт-фахівців.
2. Звернутись до Прем'єр-Міністра України з вимогою здійснити до Верховної Ради подання про звільнення Міністра цифрової трансформації Михайла Федоріва і заступника Міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, як таких, що мають постійний конфлікт інтересів, який не може бути врегульований в інший спосіб, а тобто - відповідно до пункту 2 частини 1 статті 18 Закону України “Про Кабінет Міністрів України”.