Шановний Володимире Олександровичу!
Колектив Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва та мене особисто обурюють події, що склалися навколо Розпорядження КМУ № 431-р від 12.05.2021 р. «Про утворення Державного біотехнологічного університету».
На думку колективу, наш університет не має жодного відношення до згаданих у Розпорядженні університетів ні за профілем, ні за іншими показниками. Лише ХНАУ ім. В.В. Докучаєва зі згаданих ЗВО має в назві слово «аграрний» і має право залишатися осередком аграрної освіти і науки у Східному регіоні нашої держави, яким він нині і є.
ХНАУ ім. В.В. Докучаєва – це бренд аграрної освіти України, відомий на весь світ, який, 100 років перебуваючи на польській і вже 105 років на харківській землі, є найстарішим аграрним університетом України та одним з найстаріших у Європі. За свою історію виш підготував понад 120 тис. аграріїв для 90 країн світу.
Нещодавно світова спільнота відзначала 250-річчя від дня народження професора Єжи Беньяміна Флята – відомого у світі вченого-аграрія та першого директора нашого тоді ще Інституту землеробського господарства в Маримонті. Маючи світове визнання, наш університет завжди підтримує світова спільнота, реакцією якої на Розпорядження КМУ стали публікації у виданнях української діаспори в США та Канаді, листи, направлені персонально Вам (копії додаються) із проханням переглянути правомірність включення ХНАУ ім. В.В. Докучаєва до переліку ЗВО, що підпадають під реорганізацію.
Питання можливої реорганізації чи об`єднання не обговорювалися ні зі мною як з ректором, ні з трудовим колективом, унаслідок чого ми були змушені направити позов до Окружного адміністративного суду м. Києва.
Основними причинами обурення викладацького і студентського колективів є те, що саме ХНАУ ім. В.В. Докучаєва має збудований студентський кампус із корпусами та гуртожитками, що може вмістити 9,5 тис. здобувачів, земельні угіддя площею понад 2,5 тис. га та лісові угіддя площею понад 8,5 тис. га, що дає підстави розглядати саме наш ЗВО як базовий під час створення укрупненого аграрного вишу Харківщини.
На думку колективу, причиною пришвидшеної реорганізації є саме інтерес до земельних та лісових угідь, які понад 50 років перебувають в оперативному управлінні університету і використовуються для навчальних та наукових цілей. Саме з цього питання на мене як ректора існує певний тиск з боку представників влади.
Шановний Володимире Олександровичу! Студенти і викладачі неодноразово зверталися до Вас з відповідними листами та офіційними заявами в мережі Інтернет, проте вони до Вас, швидше за все, не доходили. Ситуація набуває небезпечного вигляду, оскільки станом на сьогодні занепокоєння в колах здобувачів, їхніх батьків, випускників університету, та колективі ХНАУ ім. В.В. Докучаєва зростає, і розпочато процес підготовки до виїзду до м. Києва та пікетування Офісу Президента з метою припинення процесу знищення нашого університету.
Як керівник, педагог та батько я не хотів би, щоб процеси відстоювання наших віковічних традицій прийняли інший, відмінний від законодавчо передбаченого, характер.
Як представник колективу, який під час виборів Президента надав Вам 95% своїх голосів, звертаюсь із проханням уважно проаналізувати нашу ситуацію та допомогти нам у її вирішенні в законний спосіб. Вважаю, що ініціатива МОН щодо реорганізації чотирьох ЗВО саме наявним шляхом суперечить Вашій політиці щодо поступального розвитку освіти і науки на європейських принципах.
Наш університет уже двічі був на межі ліквідації, проте завжди доводив своє право на існування. Сьогодні ми маємо багато планів та ініціатив, спрямованих на розвиток потенціалу вищої аграрної освіти і науки, трансфер інновацій, розвиток інклюзивного навчання та активізацію міжнародної співпраці.
З метою пересвідчення в помилковості задекларованого рішення щодо реорганізації нашого університету запрошуємо Вас у будь-який зручний час відвідати наше студентське містечко та переконатися в тому, що держава може втратити потужний ЗВО зі світовим ім`ям.
З повагою та надією на підтримку
голова вченої ради,
ректор ХНАУ ім. В.В. Докучаєва,
член-кореспондент НААН,
доктор економічних наук, професор Олександр УЛЬЯНЧЕНКО