Італія стала першою країною, яка закрила взагалі всі були АЕС і повністю відмовилася від ядерної енергетики. Бельгія, Німеччина, Іспанія, Швейцарія, Тайвань здійснюють довгострокову політику щодо відмови від ядерної енергетики. Нідерланди, Швеція також планували відмовитися від атомної енергетики, хоча поки призупинили такі заходи. Литва, Казахстан тимчасово перестали мати ядерну енергетику.
Раніше відмовлялася від атомної енергетики Вірменія.
Австрія, Куба, Лівія, КНДР, Польща з політичних, економічних або технічних причин зупинили свої програми атомної енергетики і не завершили розпочате будівництво своїх перших АЕС.
Також мали раніше, але відмовилися від програм атомної енергетики не мали АЕС Австралія, Азербайджан, Гана, Греція, Грузія, Данія, Ірландія, Латвія, Ліхтенштейн, Люксембург, Малайзія, Мальта, Нова Зеландія, Норвегія, Португалія, Філіппіни.
Крім повної відмови від ядерної енергетики є заходи і тенденції по її стагнації і скорочення. Як деякі лідери атомної енергетики - США, Великобританія, Франція, Німеччина (після аварії на АЕС Три-Майл-Айленд, а також аварії на Чорнобильській АЕС) і особливо Японія (після аварії на АЕС Фукусіма-1), так і деякі інші мають АЕС країни закрили значна їх кількість. Згідно з доповіддю про стан індустрії ядерної енергетики глобально в галузі спостерігається спад. Пік виробництва ядерної енергії був зафіксований в 2006 році (2660 ТВт · год). Частка ядерної енергетики в глобальному виробництві електрики знизилася з 17,6% в 1996 році до 10,7% в 2015 році. 164 реактора були закриті.