№22/123436-еп

Участь на виборах тільки для обраних? Або ми скасуємо цю заставу в 2,5 млн гривень

Автор (ініціатор): Ахрамєйко Юрій Станіславович
Дата оприлюднення: 15 вересня 2021
Шановний пане Президенте!

Звертаюсь до Вас, як пересічний українець, якому небайдуже майбутнє країни.
Вибори ще не скоро, але час тікає і він грає проти нас.
Вибори президента України давно вже стали виборами без вибору, народні кандидати, зовсім не народні і я про заставу у 2.5 млн гривень.
У виборах постійно беруть участь вузьке коло людей, які не сходять з екранів, мають владу, ресурси, ЗМІ.
Застава у 2.5 млн гривень є ганебною та дискримінаційною за майновим станом.
З одного боку це фільтр для відсіювання кандидатів, їх не повинно бути багато і це логічно, але з іншого боку - це нездоланний поріг для всіх громадян, незалежно від освіти, особистих досягнень, наукови ступеней, громадської діяльності. Цей поріг не торкається тільки тих, у кого є великі гроші.

Наібільший абсурд в тому, що критерії, які відповідають вимогам стати кандидатом в президенти дуже прості і легкі і лише бар'єр у 2.5 млн гривень зупиняє українцям право бути обраними за Конституцією України. Натомість, щоб стати звичайном державним клерком, треба пройти безліч перевірок і тестів...

Але чи справедливий саме такий бар'єр для відсіювання в 21 столітті? У столітті інформаційних технологій та великих і швидких змін в усьому.

І буде несправедливо вимагати скасування застави в 2,5 млн гривень, не запропонувавши рішення цієї проблеми. Я пропоную разом змініти ці застарілі правила гри.

Вже давно розроблений цілий механізм, але я коротко перелічу головні інструменти, з яких можна потім створити новий унікальний інструмент і підготувати під нього закон, не порушуючи головний закон України — Конституцію.

Пропоную для початку розширити і посилити критерії відбору, додати вищу освіту, несудимість (винятком можуть бути політичні активісти та інші особи, які можуть бути виправдані), заборонити приймати учать тим політикам, які були заплямовані корупційними скандалами, також заборонити політикам брати участь більше 2 разів підряд.

Весь процес розділити на кілька етапів, реєстрацію потенційних кандидатів починати заздалегідь, десь за рік до виборів, всі кроки повинні бути в електронному виді та й самі вибори повинні бути вже в телефоні або принаймні мати таку можливість разом з традиційним голосуванням.

Відсіювання і пошук гідних кандидатів повинні включати в себе обов'язкову перевірку на знання державної мови, історії та інших тестів, щоб виявити кмітливих, розумних, психічно здорових людей, яким можна довірити головну посаду країни.

Одним із заключних етапів пропоную кандидатам в президенти пройти поліграф у прямому ефірі, також можливий і додатковий електронний праймеріз і навіть відсіювання за допомогою штучного інтелекту.

Таким чином ми отримаємо певну кількість учасників, дійсно народних кандидатів без дискримінаційного майнового стану, які будуть гідними серед гідних. Після цього, згідно до закону про вибори президента, кандидатів реєструть в ЦВК. На мою думку, весь процес стане набагато цікавішим, ніж вибори президента США.

Кандидати від політичних партій матимуть своє лімітоване число на участь і також проходять весь відбір, як і самовисуванці з народу. І якраз заставу у 2.5 млн гривень можна залишити лише для кандидатів від великих політичних партій, які представлені на той момент в Верховній Раді.

P. S. треба заборонити агітаційну рекламу політиків, які починають заздалегідь себе рекламувати ще до офіційного початку президентських перегонів. І суворо наглядати за який кошт і хто фінансує всю президентську агітацію, вилучити з нього великий бізнес. Натомість, виділити з бюджету певну кількість грошей тим кандидатам, які чесно вибороли це право через всі етапи відбору.

Володимире Олександровичу, щиро сподіваюсь, що лише Ваше втручання в змозі захистити майбутні президентські вибори в Україні.
Зробимо це разом!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Грабина Тетяна Юріївна
16 вересня 2021
2.
Самойлов Андрій Сергійович
16 вересня 2021
3.
Іванов Андрій Олександрович
16 вересня 2021
4.
Цапенко Андрій Михайлович
16 вересня 2021
5.
Чеботар Карина Юріївна
16 вересня 2021
6.
Градов Денис Віталійович
16 вересня 2021
7.
Падалиця Сергій Миколайович
16 вересня 2021
8.
Левит Еліана Віталіївна
16 вересня 2021
9.
Деміш Олексій Володимирович
15 вересня 2021
10.
Ахрамєйко Юрій Станіславович
15 вересня 2021
10
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 90 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.