№22/123558-еп

Зобов’язати органи державної влади та органи місцевого самоуправління на усіх інформаційних матеріалах про використання бюджетних коштів в обов’язковому порядку вказувати фразу "за кошти платників податків" відповідно до контексту. Розмір даного напису повинен бути не менше 25% площі інформаційного матеріалу.

Автор (ініціатор): Боярчук Дмитро Євгенійович
Дата оприлюднення: 21 вересня 2021
Дата відповіді : 10 грудня 2021
Відповідь Президента України на електронну петицію № 22/123558-еп «Зобов'язати органи державної влади та органи мiсцевого самоуправлiння на ycix iнформацiйних матерiалах про використання бюджетних коштiв в обов'язковому порядку вказувати фразу "за кошти платникiв податкiв" вiдповiдно до контексту. Розмiр даного напису повинен бути не менше 25 % площi iнформацiйного матерiалу», розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 21.09.2021 громадянином Д.Є.Боярчуком, яку підтримали понад 25 тисяч громадян

Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» мною розглянуто розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронну петицію за № 22/123558-еп «Зобов'язати органи державної влади та органи мiсцевого самоуправлiння на ycix iнформацiйних матерiалах про використання бюджетних коштiв в обов'язковому порядку вказувати фразу "за кошти платникiв податкiв" вiдповiдно до контексту. Розмiр даного напису повинен бути не менше 25 % площi iнформацiйного матерiалу», яку підтримали понад 25 тисяч громадян.
Дякую всім, хто долучився до цієї петиції, за активну громадянську позицію та увагу до питання інформування про використання коштів, що спрямовуються на фінансування проєктів будівництва та реконструкції об’єктів інфраструктури, у тому числі соціальної та дорожньої, в усіх регіонах України.
Повідомляю, що умови та порядок забезпечення доступу до інформації про використання публічних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, суб’єктами господарювання державної і комунальної власності, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування визначені Законом України «Про відкритість використання публічних коштів».
Інформація, що оприлюднюється згідно з цим Законом, готується розпорядниками та одержувачами коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим і місцевих бюджетів, органами Пенсійного фонду України, підприємствами, а також фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та подається ними для оприлюднення на єдиному вебпорталі використання публічних коштів.
Єдиний вебпортал використання публічних коштів є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація згідно з цим Законом. Доступ до інформації, оприлюдненої на вебпорталі, є вільним та безоплатним.
Адміністрування єдиного вебпорталу використання публічних коштів та затвердження форм, за якими надається інформація про заплановане і фактичне використання публічних коштів для оприлюднення, здійснюється суб’єктом, уповноваженим Кабінетом Міністрів України.
Крім того, згідно з Бюджетним кодексом України надходження державного бюджету складаються не тільки з податкових надходжень, а й із неподаткових та інших надходжень, справляння яких передбачено законодавством України (зокрема, плата за адміністративні послуги, кошти від приватизації державного майна, кошти від запозичень тощо).
З моменту мого вступу на пост Президента України у 2019 році було активізовано роботу з максимально ефективного використання коштів платників податків, зокрема у сферах, що дають найбільший мультиплікаційний ефект для національної економіки.
На цьому напрямі ключовою стала програма «Велике будівництво», у рамках якої здійснюється масштабне оновлення інфраструктури. За 2020 – 2021 роки вдалося оновити понад 13 тис. кілометрів доріг, 560 мостів, побудувати або капітально відремонтувати майже 400 шкіл та дитячих садочків, 25 басейних комплексів, 193 стадіони, 201 приймальне відділення та 600 сільських амбулаторій тощо.
Завдяки масштабним державним інвестиціям у національну інфраструктуру у 2020 році Україна вперше за всю історію незалежності змогла стримати спад економіки у період рецесії на рівні нижче середнього порівняно з ключовими торговельними партнерами. Таким чином, можна стверджувати, що вперше за тривалий час кошти платників податків витрачаються з максимальною економічною ефективністю.
Тому, зважаючи на високу суспільну значимість порушеного питання, підтримую пропозицію щодо забезпечення широкого висвітлення інформації про джерела, обсяги та порядок фінансування будівництва та реконструкції об’єктів, включених до програми «Велике будівництво».
Відповідно до положень Конституції України (ст. 116) та Закону України «Про Кабінет Міністрів України» (ст. 20) проведення державної політики у всіх сферах суспільного життя забезпечує Кабінет Міністрів України.
Ураховуючи зазначене, я звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням розробити та втілити механізм широкого і доступного інформування громадськості про джерела надходження та ефективність використання коштів на фінансування проєктів будівництва і реконструкції об’єктів інфраструктури в усіх регіонах України. Зокрема, запропонував створити окремий онлайн-ресурс, на якому висвітлюватимуться обсяги та джерела використання коштів у цілях реалізації проєктів програми «Велике будівництво», а також забезпечити посилання на нього на всіх інформаційних матеріалах зазначеної програми.
Вважаю, що поява такого ресурсу сприятиме не тільки забезпеченню прозорості використання публічних коштів, а й стане стимулом для формування в суспільстві культури сумлінної сплати податків, а отже – сприятиме виведенню частини економіки з тіні.
Про результати розгляду порушених питань автора електронної петиції поінформує Кабінет Міністрів України.

З повагою

В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
Політики, чиновники, депутати часто використовують кошти платників податків для особистого політичного піару. Робота, яку чиновники та депутати, повинні виконувати в щоденному режимі (будівництво доріг, об’єктів соціального призначення тощо) відповідно до умов найму роботодавцями (тобто виборцями) представляється як особисте досягнення окремо взятих людей. При чому не вказується за чий рахунок виконуються роботи, що може створювати у людей оманливе враження про джерела походження коштів на створення тих чи інших інфраструктурних об’єктів чи об’єктів соціального значення.
Вимагаємо на усіх інформаційних матеріалах про діяльність, що фінансується коштом платників податків додавати напис, не менше 25% площі інформаційного матеріалу, "за кошти платників податків" відповідно до контексту.
Вимога стосується також об’єктів, які створюються за позичені кошти, оскільки держава отримує позики під гарантію майбутніх податкових надходжень, тобто державні позики також лягають на плечі платника податків.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Гейкін Андрій Вікторович
24 листопада 2021
2.
Ващенко Володимир Іванович
24 листопада 2021
3.
Карімов Нікіта Сергійович
24 листопада 2021
4.
Прокопець Євгеній Олександрович
24 листопада 2021
5.
Чикалюк Ярослав Леонідович
24 листопада 2021
6.
Бідненко Любов Леонідівна
24 листопада 2021
7.
Хаврюченко Роман Петрович
24 листопада 2021
8.
Іванченко Михайло Миколайович
24 листопада 2021
9.
Петрик Олександр Васильович
24 листопада 2021
10.
Скаковець Юрій Миколайович
24 листопада 2021
11.
Коротких Віктор Володимирович
24 листопада 2021
12.
Мурач Андрій Миколайович
24 листопада 2021
13.
Чабан Іван Володимирович
24 листопада 2021
14.
Лихацький Ярослав Миколайович
24 листопада 2021
15.
Вознюк Максим Олегович
24 листопада 2021
16.
Шавала Сергій Орестович
24 листопада 2021
17.
Азаров Олексій Ігорович
24 листопада 2021
18.
Надільнюк Костянтин Юрійович
24 листопада 2021
19.
Шевченко Анастасія Володимирівна
24 листопада 2021
20.
Неня Сергій Вікторович
24 листопада 2021
21.
Плющанський Сергій Олегович
24 листопада 2021
22.
Мугір Марина Вікторівна
24 листопада 2021
23.
Терещенко Людмила Миколаївна
24 листопада 2021
24.
Мікуліч Євген Русланович
24 листопада 2021
25.
Кучма Богдан Анатолійович
24 листопада 2021
26.
Гарбузенко Роман Павлович
24 листопада 2021
27.
Лященко Вікторія Вікторівна
24 листопада 2021
28.
Золотаревський Дмитро Юрійович
24 листопада 2021
29.
Пашков Михайло Володимирович
24 листопада 2021
30.
Коваль Анастасія Леонідівна
24 листопада 2021
25839
голосів з 25000
необхідних
Успішно підтримано
Збір підписів завершено