№22/123854-еп

Кременчужани просять облаштувати НПЗ "УКРТАТНАФТА" безвідходними системами виробництва та очистки газів.

Автор (ініціатор): Баніт Марина Валентинівна
Дата оприлюднення: 04 жовтня 2021
Мешканці міста КРЕМЕНЧУКА, звертаються до Вас з проханням ВРЯТУВАТИ КРЕМЕНЧУЖАН від ХІМІЧНОГО ОТРУЄННЯ ЛЮДЕЙ, ПОВІТРЯ, ГРУНТУ, ВОДИ, ТВАРИН, РОСЛИН!!!!!
Протягом 2021 року екологічний бот інформував, що майже щодня та щоночі лабораторії ФІКСУВАЛИ ЖОВТИЙ, ПОМАРАНЧЕВИЙ, ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ НЕБЕЗПЕКИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ!!!
Кременчужани скаржаться на значне погіршення стану здоров’я через викиди.
Їдкий хімічний сморід відчутний у той час, коли НПЗ відпрацьовує партію сировини, після спуску виробництва сморід зникає. Відчутний сморід на мікрорайонах міста: Молодіжному, Кохнівці, Занасипі, Лашках, Пивзаводі, Нагірній, Київській. Значно рідко запахи накривають центральну частину міста. Навколо НПЗ є ще села, які також страждають від викидів.

З 2016 року у Кременчуці мешканці міста активно перекривали дорогу, виходили на мітинги і вимагали від влади захистити кременчужан від викидів. Тому вивчалася проблема ПІДВИЩЕНОГО забруднення повітря на рівні депутатських комісій і експертів. У 2017, 2018, 2019 роках підприємства ПРОМИСЛОВОГО ВУЗЛА вивчалися досконало та екологи визнали проблему. Підприємства отримали ПРИПИСИ – це керівництво для дії щодо зменшення кількості викидів. З десяти великих підприємств, чотири несло найбільшу небезпеку. Серед яких НАЙБІЛЬШИЙ ЗАБРУДНЮВАЧ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ – НПЗ «Укртатнафта». Було відкрито кримінальну справу, яку зам’яли. Адже підприємства не визнавали свою провину у забруднені повітря, натомість тикал одне на одного. Тим не менше дрібні забрудники виконали частково приписи, а НПЗ – не виконало, вказуючи на те, що нам потрібно довести через суд, що саме вони є джерелом забруднення повітря.
До складу підприємства Укртатнафти входить не тільки сам завод, але й станції відвантаження та прийому хімічної сировини - НЕБЕЗПЕЧНОЇ ДЛЯ ЛЮДЕЙ. Ці станції розкидані по місту Кременчуку. Також проводиться розвезення готової продукції по АЗС міста ( кілька з них також належить Укртатнафта). Є ще небезпечний елемент - пропарювальна станція від Укрзалізниці, яка проводить для НПЗ і інших підприємств пропарку цистерн під високими температурами, і отруйні пари виходять в небо.
Усі ці складові просто переплетені з житловим сектором. Під час роботи НПЗ Кременчук перетворюється на пекло.

ЧОМУ МОВА САМЕ ПРО НПЗ? Тому що, згідно екологічного паспорту міста Кременчука його викиди у 2020 році склали 88,55% від викидів усіх стаціонарних джерел міста!!! Тобто,інші підприємства скидають у повітря 11,45% викидів.

ТОЖ ІНВЕСТИЦІЇ У ОБЛАШТУВАННЯ НПЗ БЕЗВІДХОДНИМИ СИСТЕМАМИ ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ –ВРЯТУЄ І ЖИВИХ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ І ДОЗВОЛИТЬ ЗАВОДУ ДАЛІ СПОКІЙНО ПРАЦЮВАТИ.

НПЗ «Укртатнафта» – є НАЙБІЛЬШИМ ЗАБРУДНЮВАЧЕМ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ згідно «Екологічного паспорту Полтавської області за 2020 рік, оприлюднений у 2021 році (є у вільному доступі). Завод знаходиться надто близько до житлового сектору.
Публічне акціонерне товариство «Транснаціональна фінансово-промислова компанія «Укртатнафта» (ПАТ «Укртатнафта»), вул.Свіштовська, 3, м.Кременчук, 39610
8 видів діяльності за КВЕД, з них: Код КВЕД 19.20 Виробництво продуктів нафтоперероблення (основний); Код КВЕД 20.59 Виробництво іншої хімічної продукції, н. в. і. у.; Код КВЕД 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; Код КВЕД 47.30 Роздрібна торгівля пальним та інші КВЕД
Також небезпеку несуть підприємства, що обслуговують НПЗ, забезпечуючи відвантаження, та завантаження сировини та готової продукції, ЯКІ РОЗТАШОВАНІ ПО ВСЬОМУ МІСТУ У ЖИТЛОВОМУ СЕКТОРІ. Жодних санітарних зон.
- Промивально-пропарювальна станція ВП «Вагонне депо Кременчук» ДП Південна залізниця. Свіштовська, 1
- Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгова фірма «Кременчукнафтопродукт» (ТОВ «ТФ «Кременчукнафтопродукт») проїзд. Галузевий, 80, м.Кременчук, 39610 6 видів діяльності за КВЕД; З них: Код КВЕД 46.71 Оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (основний); Код КВЕД 47.30 Роздрібна торгівля пальним.
- Мережа АЗС, тощо.
За результатами багаторічних досліджень науковцями, від інституту імені Марзєєва заводи отримали приписи. Дрібніші забруднювачі виконали частково або повністю приписи.
Натомість НПЗ «Укртатнафта» отримало припис – ВПРОВАДЖЕННЯ НА ПІДПРИЄМСТВІ СИСТЕМ БЕЗВІДХОДНОГО ВИРОБНИСТВА ТА ОЧИЩЕННЯ ГАЗІВ. Підприємство, завдяки недосконалості законодавства, використовуючи колізії, від виконання даних приписів відмовилося, вказуючи на економічну невигідність, та те, що мешканці міста НЕ МОЖУТЬ ПРИМУСИТИ ПІДПРИЄМСТВО ВКЛАДАТИ ГРОШІ У ЕКОЛОГІЧНІСТЬ ВИРОБНИЦТВА, окрім як через суд. Представники НПЗ вказують на те, що ніби діють в межах законодавства.
Замість зменшення викидів шляхом облаштування систем очищення газів, кременчужан чекав сюрприз, який ми всі ледь пережили: НПЗ заявило про модернізацію обладнання для збільшення обсягів виробництва у 2021 році. Весь червень, липень, серпень соціальна мережа Фейсбук горіла від повідомлень мешканців міста про сморід вночі. А починаючи з 2022 року НПЗ анонсує, що вкладеться в чергову модернізацію для наступного збільшення обсягів виробництва. Жодної заяви про бажання облаштування підприємства фільтрами немає.


Тобто повітря на теперішній час є вкрай небезпечним, а підприємство планує збільшити обсяги.
Протягом 2021 року екологічний бот інформував, що майже щодня та щоночі лабораторії ФІКСУВАЛИ ЖОВТИЙ, ПОМАРАНЧЕВИЙ, ЧЕРВОНИЙ РІВЕНЬ НЕБЕЗПЕКИ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ у місті Кременчуці!!! Це рівні, які можуть викликати у людей проблеми з диханням і навіть стани, коли потрібна допомога лікарів.
НПЗ Укртатнафта, не виконує припис екологів про облаштування заводу безвідходними процесами виробництва та фільтруючими установками. Вони свідомо, офіційно, про що є відповіді, відмовляються від інвестицій в переобладнання заводу з метою зниження, або повного припинення викидів.
Історію листування та засідань з 2016 року дивіться на сайт Кременчуцької міської ради на сторінці Відділу екології!!!!!
Економічний Розвиток НПЗ вбиває кременчужан!!!
ВИКИДИ З НПЗ ВБИВЧІ - висновок вчених!!!БУЛА ВІДКРИТА КРИМІНАЛЬНА СПРАВА ПОЛІЦІЄЮ, БУЛИ ШТРАФИ!!!
Але, НІКОМУ НЕ ПОТРІБНІ ШТРАФИ, вони безглузді, ДЕРЖАВА МАЄ ВИРІШИТИ ПИТАННЯ З ОБЛАШТУВАННЯ ВЕЛИКИХ ПІДПРИЄМСТВ З ХІМІЧНИМИ ВИДАМИ ДІЯЛЬНОСТІ - СИСТЕМАМИ БЕЗВІДХОДНОГО ВИРОБНИЦТВА!!! Все інше – мертвому припарка!!!
ПОЛОВИНА МІСТА, ТЕРИТОРІАЛЬНО НАБЛИЖЕНОГО ДО НПЗ, ВІДЧУВАЮТЬ ВИКИДИ САМЕ ЦЬОГО ПІДПРИЄМТСВА та пов’язаних з транспортуванням нафтопродуктів підприємств . АДЖЕ ТІЛЬКИ ПОТУЖНІСТЬ НПЗ МОЖЕ ДОТЯНУТИСЯ ТАК ДАЛЕКО, ЩО ВИКИДИ ВІДЧУТНІ НАВІТЬ У ВІДДАЛЕНИХ РАЙОНАХ.
НПЗ - згідно паспорту Полтавської області, виданий з благословіння губернатора області Олега Синєгубова, викидає 88,55 % !!!!!!! викидів від всіх джерел викидів міста КРЕМЕНЧУКА. 11,45% - це викиди усіх інших заводів разом узятих.
НПЗ - посідає перше місце в Полтавській області по викидам.
На Кременчук припадає 27, 4 % від викидів усієї Полтавської області. Основним забруднювачем повітря в області залишається ПАТ «Укртатнафта» – 24,3% обласних викидів.
Кременчук - саме брудне місто Полтавщини.
НПЗ – РОЗТАШОВАНИЙ ПРЯМО НА ТЕРИТОРІЇ МІСТА, НАДТО БЛИЗЬКО ДО ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ КРЕМЕНЧУЖАН.
НПЗ НАЛЕЖИТЬ ДО 1 ГРУПИ НЕБЕЗПЕКИ. За КВЕДами підприємство займається ХІМІЧНОЮ ПРОМИСЛОВІСТЮ!!!
За 55 років своєї роботи НПЗ скинуло на Кременчук близько мільйона тонн злоякісної хімії.
АЛЕ, ЇХНІ ВИКИДИ досліджуються лише за 10 елементами.
Інститут імені Марзєєва, який проводив 2 роки дослідження у Кременчуці, зазначив, що у повітря міста Кременчука скидають онконебезпечні сполуки – ті, які не входять до переліку цих 10 досліджуваних. Але їх вміст у повітрі не вивчається і не ведуться спостереження.
Протягом 2021 року НПЗ Укртатнафти офіційно збільшив обсяг продукції. Якщо у минулі роки повітря було важким надвечір, то тепер з вечора, до ранку і навіть до обіду може стояти стійкий хімічний сморід. З явним присмаком нафтопродуктів!!! Останнім часом викиди були відчутні без вихідних та навіть на свята.
Щороку офіційно на місто скидають 12 тисяч тонн отрути, але це тільки по задекларованим речовинам і по офіційній версії. По незадекларованим - там жах.
МОЗ ОФІЦІЙНО ПІДТВЕРДИВ НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ НА ЧИСЕЛЬНІСТЬ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЕД КРЕМЕНЧУЖАН у відповідь на запит кременчужан.
Люди мучаться зі страшною алергією, зі слабкістю, втомою, хворобами дихальних шляхів, з ринітами. Влада міста тільки й робить, що будує онкодиспансер, який має попит!!!
Багаторічний пінг-понг між громадою-владою-НПЗ закінчився тим, що вони не вважають себе зобов'язаними виконувати припис екологів, яким названо єдиний шлях до спасіння - влаштування безвідходної системи виробництва та очищення газів.
На сайті міськвиконкому збережені стенограми засідань, листування.

Щоб відволікти громаду і зняти з себе відповідальність, влада міста розробила "Програму заходів (дій) з метою недопущення перевищення нормативів гранично допустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в м. Кременчуці"( є в електронному вигляді на сайті міськради:

Відтоді на скарги у Міністерство екології приходили листи, що у нас влада реагує і створено програму. Але в реальності викиди стали агресивнішими. А програма по суті – безтолкова, недієва, пуста!!! Розроблена для можливості давати відписки – міськвиконком та відділ екології щось робить!!!!

Але НПЗ не допускало представників Лабораторії інституту імені Марзєєва на підприємство без попередження, про що керівник лабораторії розповідав на засіданнях депутатської комісії. Лабораторію пускали лише у дні спуску виробництва і те, тільки після попередження.
Тож НПЗ не сприяє, але навіть перешкоджає вивченню ситуації. Усі знають, що НПЗ труїть кременчужан, але неможливо це довести документально, адже правоохоронні органи побоюються.
26 серпня 2021 року на засіданні депутатської робочої групи екологи міськвиконкому та представники НПЗ «Укртатнафти», визнали, що екологічна програма не виконана!!!

Взагалі!!!! Замість зменшення кількості забруднюючих речовин, відбулося ЗБІЛЬШЕННЯ!!! І ЦЕ ТІЛЬКИ ПО 10 ЕЛЕМЕНТАХ, ЯКІ ЗДАТНІ ВЛОВИТИ МІСЦЕВІ ТА ОБЛАСНІ ЛАБОРАТОРІЇ!!!
У МІСТІ, ДЕ Є СТІЙКЕ ПЕРЕВИЩЕННЯ ОТРУЙНИХ РЕЧОВИН В ПОВІТРІ, ВЛАДА МІСТА, ТА ЕКС ВЛАДА ОБЛАСТІ ВИДАЛА ДОЗВІЛ НА НАРОЩЕННЯ ВИКИДІВ на 10 РОКІВ! Попри скарги кременчужан на їдкий сморід, депутати не відкликають дозвіл на викиди підприємства.

У 2020 році на виборах у Кременчуці партія «За Майбутнє» перемогла на виборах. Міський голова є лідером міського осередку. Дана партія і НПЗ «Укртатнафта» мають одного власника. Тому після виборів припинені будь-які хвилювання у народі проти даного підприємства.
У 2020-2021 роках на НПЗ спостерігалися аварійні ситуації, смог від палаючих факелів,що накривав все місто,показували на загальноукраїнському телебаченні.
Відділ екології міста заявив, що результатом їхньої Програми стало те, що вони ніби виробили систему спостереження за метеорологічними спостереженнями і повідомляють цю інформацію на промислові підприємства – коли вітер дме на місто, повідомляють підприємствам. Але НПЗ все рівно працює по заданим темпам і не припиняє роботу у дні, коли умови для скидів несприятливі. Це як трупу повідомляти, що він вмер!!! Адже роза вітрів у Кременчуці переважно з НПЗ направлена на місто.
Ба більше, дозволи на викиди, які даються на 10!!!!!!!!!!!!!!РОКІВ давалися на викиди у повну потужність: тобто зараз маємо обробку 14000 т нафти на добу. А вони можуть без слухань, без повідомлень, збільшити кількість вдвічі, а це = збільшення викидів без повідомлення навіть!!! Або іншими словами, зараз 12 тисяч тонн в рік викидів у повітря, а вони БЕЗВІДПОВІДАЛЬНО МОЖУТЬ І ПЛАНУЮТЬ НАРОСТИТИ ДО 22 ТИСЯЧ ТОНН НА РІК... А ми вже зараз задихаємося і дуже хворіємо!!!
ЦЕЙ ДОЗВІЛ НЕ ВІДКЛИКАВСЯ ПРИ ВІДКРИТТІ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВІ З ПРИВОДУ ПЕРЕВИЩЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ ЗАБРУДНЕННЯ ТА ВИКИДІВ У КРЕМЕНЧУЦІ!!!
ЦЕЙ ДОЗВІЛ МІСЬКИЙ ГОЛОВА з депутатами минулого скликання БЛАГОСЛОВИВ ПОПРИ ПЕРЕКРИТТЯ КРЕМЕНЧУЖАНАМИ ДОРОГИ, ПОПРИ МІТИНГИ, ПОПРИ ПРОТЕСТИ!!! Колишнє керівництво області дало дозвіл НПЗ, попри відсутність виконання приписів і попри перевищення кількості отрути у повітрі.

Кременчужани зверталися до Президента. Написана петиція до Президента України Зеленського, одразу після його обрання, набрала 737 голосів, при тому, що на сайті доволі важко зареєструватися і реклами не було, окрім репостів у соцмережі ФБ. Це свідчить про те, що люди сильно страждають від викидів!!! Дивіться петицію:" Шановний Президент, захистіть Кременчук! Кременчужани - не таргани!" №22/071508-еп

У КРЕМЕНЧУЦІ НПЗ РОЗТАШОВАНО НАДТО БЛИЗЬКО ДО ЖИТЛОВОГО РАЙОНУ.
МИ НЕ ЗАКЛИКАЄМО ПРИПИНИТИ РОБОТУ ПІДПРИЄМСТВА!!! НПЗ – СТРАТЕГІЧНИЙ ОБ’ЄКТ, ЕКОНОМІЧНОЗНАЧУЩИЙ!!! Ми ЗАКЛИКАЄМО ОБЛАШТУВАТИ НПЗ БЕЗВІДХОДНИМИ СИСТЕМАМИ! ЗНАЙТИ ФІНАНСУВАННЯ НА ОБЛАДНАННЯ НПЗ СИСТЕМОЮ БЕЗВІДХОДНОГО ВИРОБНИЦТВА!!!
МИ ВИМАГАЄМО СВОЄ ПРАВО НА БЕЗПЕЧНЕ ПОВІТРЯ ТА ЖИТТЯ.
Цей лист є благанням до мінстрів, народних депутатів, РНБО, Президента України, Прем’єр-міністра створити робочу групу та ПРИПИНИТИ ОТРУЄННЯ КРЕМЕНЧУЖАН.
Просимо вирішити ЗАКОНОДАВЧУ КОЛІЗІЮ, коли нічого немає кримінального у ЗАКОНІ УКРАЇНИ, коли ціле місто до смерті труять з малечею, зі стариками, з молоддю... Підприємство має отримати і стимулювання до обладнання фільтруючими установками: держава має окрім «кнута» запровадити «пряники».
Нам не потрібно шукати винних, чи шукати джерело викидів - все ясно з офіційного Екологічного Паспорту Полтавської області за 2021 рік!!! НПЗ названий головним забруднювачем міста та навіть області.

Наразі, навіть при доведенні провини НПЗ, все, що робиться – це штрафи. Для закриття НПЗ потрібна політична воля. Але закриття – це останнє, чого хотіли б мешканці міста, адже багато хто працює на даному підприємстві. Також підприємство наповнює бюджет. Хотілося б вирішити питання так,щоб всі були задоволені!
Штрафи місто витрачає на буклети і аналізи, або на однорічні квіти... Вони не вирішують питання, бо надто мізерні і відносно доходів підприємства - надто смішні! Але у Кременчуці навіть дерева гинуть від екологічного лиха, від забруднення грунту і підземних вод у радіусі НПЗ!!!
Мільйони долларів НПЗ витратило на нове обладнання для виробництва якіснішого пального, але вкладати гроші у безпеку життя кременчужан та мешканців кременчуцького району – відмовляється!
На теперішній час НПЗ провело скид виробництва. Попри чорну сажу з труб, яка стовпом валить, це не так небезпечно, аніж їдка отрута під час виробництва. За чутками, буде відбуватися чергова модернізація підприємства для чергового нарощення обсягів виробництва!!!!

ЖОДНОЇ КОПІЙКИ ЗАРАДИ ЗАХИСТУ ЖИВИХ ЛЮДЕЙ ВІД ЕКОНОМІЧНОГО ПРОЦВІТАННЯ ПІДПРИЄМСТВА.

Наразі не існує будь якого механізму для вирішення даного питання на рівні влади міста чи області, окрім політичного волевиявлення ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ та погодження цього рішення керівництвом та власниками НПЗ, в тому числі Ігоря Коломойського!!!
-----------------------------------------------------------

Місцеві депутати мають звернутися до Уряду країни, до Президента, до Прем’єр-міністра, до РНБО, до СБУ, до Міністерства екології з проханням створити робочу группу на рівні Державних органів влади для вирішення питання. Адже підприємство стратегічно важливе для України. Але і Кременчужани мають право на життя та повітря!!!!
СЬогодні ЗМІ повідомили про те, що порушену кримінальну справу 5 років тому, Прокуратура міста Кременчука закрила.Про це стало відомо під час засідання сесії міської ради від 29 вересня, де замісник прокурора Кременчука доповідав.
Але ще раз - нам не потрібні винні.

Потрібно термінове облаштувати НПЗ фільтрами та модернізувати підприємство безвідходними системами виробництва з очисткою газів.
Міністерство екології має створити робочу групу по вивченню питання забруднення НПЗ «Укртатнафта» повітря Кременчука!!!
Президент України та РНБО мають вивчити питання та проявити політичну волю для докладання усіх зусиль до ПОРЯТУНКУ МІСТА, у якому живе 230000 осіб, та району, де живуть ще тисячі людей.
Просимо знайти шляхи зацікавлення співвласників «Укртатнафти» у облаштуванні НПЗ системою безвідходного виробництва та очистки газів, та облаштування фільтруючого обладнання.


****************************
Загалом по всій Україні, треба знайти шляхи фінансування ВЕЛИКИХ ПІДПРИЄМСТВ (ХОЧА Б З ТОП-30), ЯКІ МАЮТЬ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ ХІМІЧНИХ (ПЕРШ ЗА ВСЕ ХІМІЧНІ ПІД-ВА), для облаштування їх безвідходними системами виробництва та очистки газів. Кременчуцький НПЗ не єдине підприємство, яке знищує навколишнє середовище саме шляхом хімічної отрути.

****************************


Потрібно змінити законодавство:
- Розширити перелік хімічних елементів для досліджень.
- Введення цілодобового спостереження за станом повітря у промислових містах.
- Заборонити давати дозвіл на викиди у повітря та спростити процедуру відзиву дозволу на викиди при перевищенні небезпечних хімічних сполук у повітрі.
- При заміні обладнання, модернізації, при будь-яких змінах на підприємстві, зобов’язання повторно отримати дозвіл на викиди.
- Заборона розширення кількості підприємств/джерел хімічної промисловості у межах однієї території залежно від загальної кількості до того існуючих джерел викидів та при перевищенні забруднюючих речовин у повітрі.
- Проведення громадських слухань у електронному режимі, з електронною фіксацією заперечень, пропозицій, можливістю голосувати. З урахуванням при видачі дозволів на викиди електронних голосувань.
- Створення єдиної системи реєстру скарг на відчуття смороду у повітрі, (та інші порушення екології) у реальному режимі цілодобово.
- Зацікавлення підприємств у застосуванні фільтруючих установок та систем очищення газів. Жорсткий контроль.
- Замість штрафів, створити систему за якою кошти будуть направлені на екологічність підприємств. Створення умов для кредитування облаштування підприємств ХІМІЧНОЇ промисловості фільтруючим обладнанням, модернізацією.
- Зобов’язання дослідження хімічного складу викидів на стаціонарних джерелах.
- Створити програму для максимального виводу промислових підприємств за межі міст.
- Тощо
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Лобода Наталія Миколаївна
04 січня 2022
2.
Кудря Володимир Володимирович
03 січня 2022
3.
Бобруйко Марія Олексіївна
27 грудня 2021
4.
Тімашев Володимир Євгенович
26 грудня 2021
5.
Ільченко Юрій Євгенович
18 грудня 2021
6.
Сафронова Анна Андріївна
29 листопада 2021
7.
Єрмоленко Аліна Володимирівна
28 листопада 2021
8.
Борисова Катерина Василівна
15 листопада 2021
9.
Ярмоленко Павло Олександрович
14 листопада 2021
10.
Метелиця Юрій Валерійович
09 листопада 2021
11.
Резніков Віталій Анатолійович
05 листопада 2021
12.
Такуєв Олександр Валерійович
03 листопада 2021
13.
Ажибулатова Олена Олегівна
26 жовтня 2021
14.
Малек Тетяна Валеріївна
25 жовтня 2021
15.
Крупчан Ірина Євгеніївна
24 жовтня 2021
16.
Савченко Олег Віталійович
23 жовтня 2021
17.
Пономар Анатолій Іванович
23 жовтня 2021
18.
Сімуков Денис Валерійович
19 жовтня 2021
19.
Ященко Тетяна Миколаївна
19 жовтня 2021
20.
Бабченко Марина Олександрівна
18 жовтня 2021
21.
Мазур Ольга Леонідівна
18 жовтня 2021
22.
Філоненко Андрій Анатолійович
18 жовтня 2021
23.
Третяк Марина Ігорівна
18 жовтня 2021
24.
Герко Катерина Олександрівна
18 жовтня 2021
25.
Гладкий Вадим Олександрович
18 жовтня 2021
26.
Макаренко Софія Володимирівна
18 жовтня 2021
27.
Балякно Олександр Станіславович
18 жовтня 2021
28.
Дмитренко Володимир Юрійович
18 жовтня 2021
29.
Гриценко Олександра Юріївна
16 жовтня 2021
30.
Каблучій Дмитро Сергійович
13 жовтня 2021
113
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено