Середній вік автомобіля в Україні сягає 22 років, і автопарк стримко старішає. Це призводить до збільшення забруднення повітря, а також до збільшеного споживання пального. Крім того, Україна є одним зі світових лідерів з рівня смертності у дорожньо-транспортних пригодах. Крім порушення правиль дорожнього руху, незадовільного стану дорожнього покриття це також повязано з незадовільним рівнем активної та пасивної безпеки, які надають застарілі автомобілі, які складають більшість автопарку України.
Надвисокі рівні акцизного збору, мита та спеціального імпортного збору роблять нецікавим ввезення бувших у використанні автомобілів. Нові ж машини більшості українців не по кишені. За перше півріччя 2015 року до України було ввезено трохи більше 17 тисяч нових автомобілів. Старішання автопарку України продовжується.
Цю ситуацію можна виправити, зробивши автомобілі більш доступними для широкого кола споживачів в Україні.
Для цього потрібно ухвалити низку законів, якими передбачити:
1. Скасування акцизного податку на всі імпортовані автомобілі - незалежного від їхнього віку (акцизний збір на автомобілі, які були у використанні зараз в середньому є більше 5000 доларів за одне авто)
2. Скасування додаткового імпортного збору ( у розмірі 5%)
3. Скасування тимчасового додаткового мита на легкові автомобілі з бензиновими двигунами.
Також зараз склалася цікава ситуація - коли з автомобілів, які вироблені в ЄС та імпортуються до України стягується ввізне мито, а з автомобілів, які вироблені в Росії - ввізне мито не стягується.
Мито на автомобілі, які імпортуються з ЄС до України та з України до ЄС - регулюється Угодою про асоціацію з ЄС. Тому необхідно почати консультації з ЄС про взаємне скасування мита на автомобілі, які імпортуються з країн ЄС до України, та які можуть експортуватися з України до Європейського Союзу. Це дасть можливість знизити ціну на нові автомобілі європейського походження для українського покупці. Також взаємне скасування мит стане однією з умов залучення інвесторів у автомобілебудівну галузь з ЄС до України.
Водночас зауважимо, що скасування акцизного збору та ввізного мита на автомобіля не означає, що Україна буде заповнена старими та неякісними автомобілями з Європи, оскільки з 1 січня 2016 року до України буде заборонений ввіз автомоблів, які нее відповідають нормам Євро-5. А це автомобілі, які випущені після 1 вересня 2009 року.