№22/125184-еп

Дозволити полювання з луком на дрібну і середню дич

Автор (ініціатор): Пехунь Віктор Іванович
Дата оприлюднення: 27 жовтня 2021
1.Полювання з луком в інших країнах
2.Складнощі такого полювання
3.Можливість браконьєрства
4.Етичність відносно тварини
5.Можливість отримання дозволу на полювання з луком

1.Полювання з луком проводиться більш ніж в 132 країнах світу, з них у 85 полювання з луком прописане як невід’ємне право, а в 20 країнах з розвиненим мисливством заохочується. Мисливський сезон для мисливців, які полюють з луком та арбалетом є довшим, ліцензії коштують менше, ніж для полювання із вогнепальної зброї, існують місця де можна полювати виключно з луком.

2.Полювання з луком є набагато важчим, ніж з вогнепальною зброєю, оскльки людина має бути:
По-перше, гарно натренованою, оскільки стрільба із лука, на відміну від гвинтівки, потребує хорошої фізичної підготовки і нетренована людина просто не зможе влучити в ціль. Обсяг часових витрат для навчання та тренувань у стрільбі з лука, а вона потребує гарної фізичної форми, непомірно великий порівняно з вогнепальною зброєю. Особисто я на такі тренування витрачаю не менше 4 годин на тиждень;
По-друге, дистанція, з якої можна влучити в тварину дуже обмежена. Основний діапазон відстаней для пострілу з лука це 15-40 метрів, в рідкісних випадках – 50 метрів. Такі відстані пов’язані із швидкістю польоту стріли, вона щонайменше в 3 рази повільніша, ніж куля з мисливської рушниці, та особливостями її балістичної кривої. І саме через, в більшості випадків тварина просто втікає;
По-третє, полювання з луком це на 90% індивідуальне полювання, оскільки в звіра, що біжить від нагоничів, ви просто не влучите.
За статистикою, зокрема США, мисливець лучник добуває в 10-15 разів дичини менше, ніж мисливець з рушницею, оскільки полювання з луком є в рази складнішим, ніж полювання з вогнепальною зброєю.
Отже, мисливці з луком завдають набагато менше шкоди природнім ресурсам, ніж мисливці з вогнепальною зброєю.

3.Проблема браконьєрства досить росповсюджена в Україні. Найбільше занепокоєння в нас, як завжди, викликає те, що лук стріляє дуже тихо. Так, постріл з лука порівняно з мисливською рушницею 12 калібру майже безшумний, навіть тихіший за постріл з нарізної зброї, облаштованої саунд-модератором, ну або глушником по народному, але ось на цьому переваги і закінчуються. Враховуючи вище перечислені обставини, займатися браконьєрством із луком є набагато важче, ніж з рушницею, і недобросовісні громадяни навряд чи захочуть витрачати свій час на тренування.

4. При попаданні кулі (які часто ще й експансивні) через велику швидкість кулі утворюється різка зміна тиску між навколишнім середовищем і місцем попадання. В більшості випадків утворюється вибух всередині тіла тварини і вона зазнає досить сильного болю. На відміну від куль, наконечники стріл є досить гострими, а сама стріла летить із меншою швидкістю, через що тварину у більшості випадків, якщо не загинула одразу, не відчуває болі від попадання і спочатку непритомніє через поступове зменшення внутрішнього тиску і ураження внутрішніх органів, а згодом помирає.
Підтвердженням цього аргументу слугують випадки поранення людини ножом, коли нічого не підозрюючий постраждалий не відчував болі від удару ножом і згодом непритомнів;

5.У разі дозволу полювання з луком, пропоную обмежити отримання ліцензії на таке полювання, а саме:
-для можливості реєстрації лука, як мисливську зброю, він необхідний мати мінімальну дозволену силу натягу;
-для допуску до полювання з луком, мисливець мусить пройти тестування на майстерність стрільби із лука, або ж мати спортивний розряд у цій дисципліні;

Виходячи із вище перелічених аргументів, що заборона полювання з луком в Україні є безпідставною і потребує негайного розгляду.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Якута Владислав Юрійович
27 січня 2022
2.
Данильчак Наталя Михайлівна
27 січня 2022
3.
Завгородній Артем Вікторович
26 січня 2022
4.
Сафронова Анна Андріївна
29 листопада 2021
5.
Данчишак Сергій Анатолійович
19 листопада 2021
6.
Шабуніна Анастасія Вадимівна
29 жовтня 2021
7.
Падалиця Сергій Миколайович
27 жовтня 2021
8.
Пехунь Віктор Іванович
25 жовтня 2021
8
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено