1.Полювання з луком в інших країнах
2.Складнощі такого полювання
3.Можливість браконьєрства
4.Етичність відносно тварини
5.Можливість отримання дозволу на полювання з луком
1.Полювання з луком проводиться більш ніж в 132 країнах світу, з них у 85 полювання з луком прописане як невід’ємне право, а в 20 країнах з розвиненим мисливством заохочується. Мисливський сезон для мисливців, які полюють з луком та арбалетом є довшим, ліцензії коштують менше, ніж для полювання із вогнепальної зброї, існують місця де можна полювати виключно з луком.
2.Полювання з луком є набагато важчим, ніж з вогнепальною зброєю, оскльки людина має бути:
По-перше, гарно натренованою, оскільки стрільба із лука, на відміну від гвинтівки, потребує хорошої фізичної підготовки і нетренована людина просто не зможе влучити в ціль. Обсяг часових витрат для навчання та тренувань у стрільбі з лука, а вона потребує гарної фізичної форми, непомірно великий порівняно з вогнепальною зброєю. Особисто я на такі тренування витрачаю не менше 4 годин на тиждень;
По-друге, дистанція, з якої можна влучити в тварину дуже обмежена. Основний діапазон відстаней для пострілу з лука це 15-40 метрів, в рідкісних випадках – 50 метрів. Такі відстані пов’язані із швидкістю польоту стріли, вона щонайменше в 3 рази повільніша, ніж куля з мисливської рушниці, та особливостями її балістичної кривої. І саме через, в більшості випадків тварина просто втікає;
По-третє, полювання з луком це на 90% індивідуальне полювання, оскільки в звіра, що біжить від нагоничів, ви просто не влучите.
За статистикою, зокрема США, мисливець лучник добуває в 10-15 разів дичини менше, ніж мисливець з рушницею, оскільки полювання з луком є в рази складнішим, ніж полювання з вогнепальною зброєю.
Отже, мисливці з луком завдають набагато менше шкоди природнім ресурсам, ніж мисливці з вогнепальною зброєю.
3.Проблема браконьєрства досить росповсюджена в Україні. Найбільше занепокоєння в нас, як завжди, викликає те, що лук стріляє дуже тихо. Так, постріл з лука порівняно з мисливською рушницею 12 калібру майже безшумний, навіть тихіший за постріл з нарізної зброї, облаштованої саунд-модератором, ну або глушником по народному, але ось на цьому переваги і закінчуються. Враховуючи вище перечислені обставини, займатися браконьєрством із луком є набагато важче, ніж з рушницею, і недобросовісні громадяни навряд чи захочуть витрачати свій час на тренування.
4. При попаданні кулі (які часто ще й експансивні) через велику швидкість кулі утворюється різка зміна тиску між навколишнім середовищем і місцем попадання. В більшості випадків утворюється вибух всередині тіла тварини і вона зазнає досить сильного болю. На відміну від куль, наконечники стріл є досить гострими, а сама стріла летить із меншою швидкістю, через що тварину у більшості випадків, якщо не загинула одразу, не відчуває болі від попадання і спочатку непритомніє через поступове зменшення внутрішнього тиску і ураження внутрішніх органів, а згодом помирає.
Підтвердженням цього аргументу слугують випадки поранення людини ножом, коли нічого не підозрюючий постраждалий не відчував болі від удару ножом і згодом непритомнів;
5.У разі дозволу полювання з луком, пропоную обмежити отримання ліцензії на таке полювання, а саме:
-для можливості реєстрації лука, як мисливську зброю, він необхідний мати мінімальну дозволену силу натягу;
-для допуску до полювання з луком, мисливець мусить пройти тестування на майстерність стрільби із лука, або ж мати спортивний розряд у цій дисципліні;
Виходячи із вище перелічених аргументів, що заборона полювання з луком в Україні є безпідставною і потребує негайного розгляду.