Пасічники України черговий раз ошукані Міністерством аграрної політики та продовольства України!
Некомпетентні дії чиновників Мінагрополітики України призводять до втрати іміджу Міністерства, Президента України та влади в цілому.
Ситуація, яка складається у 2021 році, з нарахуванням та виплатами пасічникам спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї в рамках державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, ганебна.
Пасічники стали заручниками помилок і некомпетентності чиновників Мінагрополітики та суцільного ігнорування ними думки і пропозицій професійних бджільницьких об’єднань, а саме:
1. При підготовці матеріалів для розподілу коштів за напрямками бюджетної програми КПКВК 1201150 «Фінансова підтримка сільгоспвиробників» на 2021 рік не була обговорена з Робочою групою з питань розвитку бджільництва Мінагрополітики сума на спеціальну бюджетну дотацію за наявні бджолосім’ї на 2021 рік.
2. Прийняття непрофесійних Наказу 338 від 19.02.2021 та Наказу 96 від 13.03.2013 призвело до того, що витрати бджолярів на проведення реєстрації пасіки збільшились майже у 2 рази.
3. У більшості областей відбувалось порушення Постанови Кабінету Міністрів України № 413 від 23 квітня 2008 р.
4. Територіальні підрозділи Держпродспоживслужби України не були готові до виконання зазначених Наказів і Постанов, що у свою чергу призводило до значного ускладнення роботи пасічників і додаткових фінансових витрат пасічників.
Не зважаючи на це, пасічники повірили владі, почали реєструвати пасіки, потужності для роботи в законодавчому полі. Як результат, в 2021 році зареєструвалося вдвічі більше пасічників ніж в 2020 році. І це лише частина пасічників України.
Майже 2 млн. людей працює в галузі бджільництва, це ті виборці в селах і містах, що чекають підтримки і готові самі підтримувати владу у реформуванні галузі і її перспективного росту.
Під час засідання Робочої групи з питань розвитку бджільництва Мінагрополітики 02.11.2021 року першим заступником Міністра Т. Висоцьким було оголошено про те, що сума спеціальної бюджетної дотації на одну бджолину сім’ю буде зменшена майже вдвічі.
Це викликало невдоволення і обурення пасічників України. Пасічники ошукані. Довіра до влади буде втрачена!
Звертаємо увагу, що підтримка розвитку галузі бджільництва в Україні сприятиме забезпеченню самозайнятості та добробуту населення, розвитку сільських територій, збільшенню експортного потенціалу галузі і конкурентоспроможності продукції бджільництва на міжнародних ринках, відновленню флори та фауни України, збереженню біорізноманіття, як важливого фактору збереження екосистем довкілля та збереження здоров’я населення.
Просимо підтримки Президента України у вирішенні питання виплати в повному обсязі спеціальної бюджетної дотації за наявні бджолосім’ї в рамках державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції в 2021 році.
ПЕТИЦІЯ ініційована громадськими об’єднаннями Платформи Національний Конгрес Українських Бджолярів:
ГО «Всеукраїнське Братство Бджолярів України»,
ГС «Київська обласна спілка пасічників»,
ГО «Білоцерківське районне товариство бджолярів»,
ГО «Пасічник Волині»,
ГО «Спілка пасічників Казанківщини»,
ГО "Братство Бджолярів "Радехівщина",
ГО «Обласна спілка Дніпровський пасічник»,
ГО «Запорізьке обласне благодійне товариство бджолярів»,
ГО «Спілка пасічників міста Рівного і Рівненського району»,
ГО «Бджолярі Прилуччини», ВГС «Пасічники України проти пестицидів»,
ГО «Всеукраїнське об’єднання бджолярів «Мотор Січ»,
ГО «Асоціація бджолярів Луганщини «Медова Артіль»,
ГО «Асоціація бджолярів Луганської області по відродженню та збереженню українських степових бджіл»,
ГО «Спілка пасічників Казанківщини»,
ГО «Об'єднання пасічників Іршавщини»,
Співдружність сімейних пасік тм «Правильный мёд», ГО «Спілка Бджолярів України Бакфаст»,
ГО "Мелітопольське Обєднання пасічників «Бджілка».