Шановний Президенте!
Як відомо, метод ізоляції громадян є найдієвішим для запобігання розповсюдження будь-якої інфекції. Також відомо, що щеплення не гарантує захисту від зараження, а лише полегшує перебіг захворювання і зменшує ризик смерті пацієнта. Виникає ряд проблем:
1. Щеплені люди, не позбавлені свободі пересування і відвідування багатолюдних місць завдяки своїм сертифікатам, при захворюванні, а таке може статися легко при нинішній статистиці, з легкістю можуть переносити хворобу до своїх невакцинованих родичів, близьких та друзів.
2. Люди, що бажають щепитися, з причини тиску з боку уряду намагаються зробити це в найкоротші строки, тим самим вони наражають себе на небезпеку бути інфікованими у багатолюдних чергах.
3. Люди, що не щепилися або не бажають щепитися з різних причин, підлягають дискримінації - їм дозволяється придбати речі першої необхідності, але в ультимативній формі їм урізається можливість заробити на ці засоби першої необхідності.
4. Люди, що отримали медичну заборону на вакцинацію, підпадають дискримінації з боку деяких роботодавців, бо вини по замовчуванню вважаються "хворими", а таких співробітників тримати "не вигідно" на думку такого керівництва. Причинами заборони може бути як банальна алергія, так і набагато суттєвіші проблеми працівника з ендокринною, серцево-судинною, імунною системою і багато інших.
5. Також люди, що отримали медичну заборону на вакцинацію, згідно з зазначеним у п.1 наражаються додатковому ризику захворювання.
Прошу Вашого розпорядження до Кабінету Міністрів та його профільних міністерств:
- розробити дієву програму протидії розповсюдженню Covid-19, передусім максимального зменшення соціальних контактів громадян до життєво необхідних рівнів;
- розробити програму фінансової допомоги людей, що перебувають на карантинній ізоляції (адже саме люди наповнюють бюджет і в першу чергу мають всі права на нього);
- розробити заходи контролю гарантованого перебування громадян у ізоляції, це потрібно для ефективного виконання попередньо вказаних заходів соціального дистанціонування;
- розробити заходи з максимального дистанціонування працівників, розглянути можливість переведення максимальної кількості працівників на роботу вдома, в періоди зменшення динаміки захворювання, це забезпечить і подальше зменшення хвилі захворюваності.
Обраний Кабінетом Міністрів легкий метод шантажу та дискримінації не може бути дієвою зброєю у боротьбі з вірусом, натомість може спричинити низку проблем, як у медичній, так і у соціальній сферах.