З українських ЗМІ:
"ОБСЕ раскритиковали «закон о языке», принятый Верховной Радой в последние дни правления Петра Порошенко и вступивший в силу 16 июля 2019 года. Верховный комиссар организации по делам нацменьшинств Ламберто Заньер, заявил, что данный нормативный акт является дискриминационным.
Заньер даже осудил прописанное в законе разделение между языками Евросоюза и всеми остальными, в том числе и языками нацменьшинств, а также призвал внести правки и участь роль русского языка, на котором говорит половина населения Украины.
Но не нужно думать, что в Брюсселе вдруг заняли какую-то пророссийскую позицию, просто «инициативы» Киева настолько глупы и нелепы даже с точки зрения «европейских ценностей», что закрывать на это глаза уже ни какой возможности. Поэтому для Зеленского и прозвенел уже не первый звоночек из Брюсселя".
Дійсно Закон України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної” грубо ПОРУШУЄ Конституцію України, права і свободи громадян України, зокрема:
- статтю 10 Конституції України, яка встановлює, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України;
- статтю 11 Конституції України, яка встановлює, що держава сприяє консолідації та розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України;
- статтю 24 Конституції України, яка встановлює, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи, не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, етнічного за мовними або іншими ознаками;
- статтю 53 Конституції України, яка встановлює, що громадянам, які належать до національних меншин, відповідно до закону гарантується право на навчання рідною мовою чи на вивчення рідної мови у державних і комунальних навчальних закладах;
- статтю 21 Конституції України, яка встановлює, що усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними;
- статтю 22 Конституції України, яка встановлює, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, тощо.
Тобто Верховна Рада України, яка прийняла цей НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ Закон, грубо ПОРУШИЛА принцип верховенства права, який встановлений статтею 8 Конституції України, а саме:
"В Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй".
Народні депутати України, які прийняли вищезазначений НЕКОНСТИТУЦІЙНИЙ Закон, ПОРУШИЛИ свої обов'язки, встановлені статтями 19 та 68 Конституції України, а саме:
- "Органи державної влади, їх посадові особи (тобто і народні депутати України, які працюють на постійній основі і прирівняні до чиновників) зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією";
- "Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей".
До того ж Закон України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної” приймався з грубим ПОРУШЕННЯМ Регламенту Верховної Ради.
В зв'язки з вищенаведеним, ПРОШУ Президента України, який згідно статті 102 Конституції України, є Гарантом додержання Конституції україни, прав і свобод громадян України:
1.ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРИЙНЯТТЯ нового закону України “Про забезпечення функціонування української мови, як державної” з урахуванням вимог статтей 10, 21, 22, 24 та 53 Конституції України, Європейської хартії регіональних мов або мов меншин " та інших міжнародних зобов'язань України