Шановний пане Президент,
Відповідно до УКАЗУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №1310/98 від 26 листопада 1998 року, “Про встановлення Дня пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій” постановлено:
«Установити в Україні День пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, який відзначати щороку у четверту суботу листопада».
Окрім того, 28 листопада 2006 року Верховною радою України ухвалено Закон № 376-V «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», яким визнано Голодомор геноцидом Українського народу.
У зв’язку із відсутністю у даному Указі та Законі України чітких норм відповідальності за порушення морально-етичної поведінки, обмежень та заборон щодо організації та участі у заходах розважального характеру, в тому числі репрезентації таких у засобах масової інформації - телебаченні, радіомовленні та у будь яких інших засобах публічного транслювання інформації, а також, у соціальних мережах, це призводить до неоднозначних ситуцій, як приклад - суспільний резонанс через проведену 27.11.21р у Будинку Вчених у Львові, так званої “Блогерської голодної туси” та десятків інших розважальних заходів на території всієї України, що спровокували шквал критики та несприйняття від українського суспільства.
Також, слід зазначити, що у 2022 – 2023 роках, наша Держава, відзначатиме 90-ті роковини однієї з найстрашніших сторінок своєї історії, Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу, спричиненого більшовицьким московським режимом за результатом якого, голодною смертю було закатовано, за різними даними, 3 900 000 українців, а більше 600 000 українців не народилось. Згідно з секретною постановою Ради народних комісарів СРСР "Про переселення на Україну 21 тисячі сімей колгоспників" від 25 жовтня 1933 року, до спустошених сіл завезли селян з інших регіонів Радянського Союзу, що сприйнято, як цілеспрямове винищення українського народу.
Як відомо, у переддень дня Вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій, що припав цьогоріч на 27 листопада, прийнято УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №598/2021 від 26 листопада 2021 року , “Про заходи у зв'язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу”, де покладено забов'язання на Кабінет Міністрів України, Міністерство закордонних справ України та Обласним, Київській міській державним адміністраціям відповідно до повноважень, забезпечити розроблення та реалізацію планів заходів у зв'язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні.
Відповідно до наведеного, Просимо Вас, скористатися своїм правом законодавчої ініціативи, підготувати та внести на розгляд Парламенту України, проект закону, про зміни до Кримінального кодексу України. А саме — встановити кримінальну відповідальність за заперечення та наругу над пам’яттю жертв голодоморів в Україні.
Також, просимо сприяти Українському інституту національної пам’яті, як центральному органу виконавчої влади з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 р. № 292, за участі Організаційного комітету із підготовки і проведення заходів у зв'язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні, відповідно до Указу Президента України №598/2021 від 26 листопада 2021 року, у напрацюванні стратегії з обмеження заходів розважального характеру у останню суботу листопада, щорічно, з метою вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні, так званого, "Дня тиші".