Сьогодні в Україні немає ефективних превентивних механізмів захисту прав дітей, їх морального, фізичного та психологічного стану. Чинне законодавство України у сфері захисту прав дітей починає працювати лише ПІСЛЯ вчинення протиправного діяння проти дитини та її прав.
Ми є добровільним об'єднанням молоді, яким не байдуже. Ми не можемо більше читати статті в ЗМІ, де в заголовках вказано: «Однорічну дитину в Запоріжжі таки вбили: її душила подушкою вихователька нелегального дитсадка», «В Одесі мама задушила подушкою власну тримісячну дитину», «В Одессе суд вернул сына отцу, который довел юношу до анорексии. 16-летнего подростка с весом в 30 килограммов при росте метр восемьдесят госпитализировали в крайне тяжелом состоянии в июле этого года», «У Мукачеві п’ятеро чоловіків зґвалтували 15-річну дівчину», таких випадків на жаль сотні, і про більшість з них ми з Вами навіть не здогадуємось.
Саме тому ми об'єдналися, щоб створити превентивні механізми захисту прав дітей, їх фізичного, морального та психічного стану. Ми не представляємо жодні ГО, політичні партії та ін. Ми вважаємо, що задля того, щоб робити країну сильнішою захистивши майбутнє покоління – нам не потрібно бути при владі.
Ми розробили механізм, який допоможе мінімізувати подібні випадки, і дана петиція є лише першим кроком. Встановлення камер відеоспостереження у школах та дитячих садках є одним з пунктів даного механізму, який дуже легко реалізувати.
Проблематика:
1. Збільшення випадків порушення прав дітей, їх побиття, ґвалтування та вбивства;
2. За даними різних міжнародних структур Україна посідає 91 місце у світі, у сфері захисту прав дітей;
3. Ефективних превентивних засобів захисту прав дітей, їх фізичного, морального та психічного стану в Україні – не існує.
Мета:
1. Припинити знущання та насильство над дітьми;
2. Мінімізація випадків вчинення різних правопорушень на території школи та дитячого садку.
На жаль, майже кожного дня ми стикаємося з насильством у школах та дитячих садках як зі сторони учнів, так, на жаль, і зі сторони вчителів та вихователів. При цьому у більшості випадках батьки не дізнаються про конфліктні ситуації, булінг, побиття дитини тощо. При виникненні конфлікту у школі, батьки мають можливість лише вірити чи не вірити розповідям дітей та вчителів без можливості перевірки даної інформації.
Ми наполягаємо на встановленні камер відеоспостереження у всіх державних дитячих садках та школах. Це допоможе уникнути більшості випадків порушення прав дітей, булінгу та ін.
Наша пропозиція – встановити камери відеонагляду на вході/виході, у коридорах, їдальні, на території дитячого садка чи школи, та на сходах.
Спірним є питання чи встановлювати камери відеонагляду у класах, тому залишаємо це на розгляд батьків та експертів з профільного органу захисту прав дітей.
Така система існує в багатьох країнах Європи, також в країнах, які є найкращою п'ятіркою у сфері захисту прав дітей.