Різні проблеми з відчуттям кольору мають 8% чоловіків на планеті і 0,4% жінок, що чимало, 1/12 населення.
В Україні через розлади кольоросприйняття (дихромазія та аномальна трихромазія) люди обмежені у правах, а саме: не можуть працювати у певних галузях, служити у збройних силах, керувати транспортними засобами тощо. Безумовно, специфічні умови до здоров’я кандидатів на окремі посади є у всіх країнах світу, оскільки вони є критичними для певних галузей. Але, світова практика також доводить, що керування транспортним засобом не вимагає повністю здорового кольоровідчуття.
При керуванні транспортним засобом серйозну проблему може становити лише ахроматопсія (повна кольорова сліпота). Але ця аномалія зустрічається вкрай рідко — менш як 0,0001% населення планети. Інші порушення колірного сприйняття особливих незручностей водіям не завдають. Більшість дальтоніків нормально пристосовуються розрізняти сигнали світлофорів, габаритні вогні, дорожні знаки тощо. Саме тому в Канаді, США та країнах Західної Європи люди з порушеннями відчуття кольору допускаються до керування автомобілями.
Також, люди з розладами кольоросприйняття, які мають бажання служити своїй країни та захищати її, не можуть це здійснити. Бажаючі позбавлені можливості вступати на службу до збройних сил або поліції, тому що обмеження є неоднозначними.
Не можна не вказати на застарілі методи перевірки кольоровідчуття людини під час проходження ВЛК або інших обстежень. Дефекти відчуття кольору перевіряють за таблицями Рабкіна. Досвід водіїв дальтоніків свідчить, що вони без зусиль розрізняють кольори на світлофорі, хоча на огляді окуліста не можуть побачити ті самі відтінки на таблицях Рабкіна. У нормативних актах та внутрішніх інструкціях слід заборонити використання таблиці Рабкіна для оцінки придатності кандидатів для будь-яких категорій та застосовувати на обстеженнях більш прогресивні засоби перевірки. Такі жорсткі вимоги безглузді з погляду організації дорожнього руху у XXI столітті. Яскравість кольорів на світлодіодних світлофорах така, що основні кольори розрізняють будь-які дальтоніки, хоча можуть і не розрізняти відтінки цих кольорів.
Підсумовуючи все вищезазначене, хочу ще раз наголосити: необхідно зупинити дискримінацію людей за ознаками кольоровідчуття та дати їм можливість бути повноцінною частиною суспільства!