На фоні триваючої інформаційної війни окремі засоби масової інформації перетворилися з постачальників новин на зброю, яку Росія використовує для пропаганди, впливу на громадську думку, сіяння ворожнечі.
Для протистояння цьому Президент України ввів в дію низку рішень РНБО щодо застосування обмежувальних заходів (санкцій), завдяки чому було припинено мовлення телеканалів 112, zik, Newsone, Ukrlive та Перший незалежний. Санкції було застосовано і проти кількох інших інформаційних ресурсів, що також розповсюджували антидержавну пропаганду. Зокрема, проти сайтів Шарій.нет, Страна.юа та інших. Нещодавно необхідну для розгляду кількість голосів набрала й петиція щодо застосування санкцій проти телеканалу НАШ.
Водночас, РНБО не розглядала питання про застосування обмежувальних заходів проти видання «Антикор», що поширює російську пропаганду, спрямовану проти національної безпеки, територіальної цілісності та суверенітету України.
Цей ресурс позиціонує себе як «національний антикорупційний портал», але насправді слугує для розміщення замовних матеріалів, на якому за невелику плату можна розмістити будь-який російський фейк або відверто антиукраїнські публікації.
«Антикор» працює з території Росії, а контент «Антикора» та пов'язаних з ним ресурсів створюється і для російського читача. Так, сайт «Антикор» розміщується на російському хостингу, причому разом з ним під одним Google Ads Publisher ID працюють такі російські інфосмітники, як Novostiua.org, Glavk.info, Kompromat1.info та Oplatru24.ru.
На сайті «Антикор» відсутня інформація про головного редактора, а в реєстрах неможливо знайти номер ЄДРПОУ, пов'язаний із цим сайтом. Утім, відомо, що власником торгової марки «Антикор» є дві особи - фізична особа Костянтин Євгенович Черненко та юридична особа - «Тека-Груп Фаундейшн», зареєстрована в Республіці Панама та заснована, у свою чергу, белізським офшором Hamilton Management Ltd. А представником у справах інтелектуальної власності вказано Ігоря Вікторовича Кондратюка. «Тека-Груп Фаундейшн» була зареєстрована лише на початку 2018 року і на неї одразу було оформлено домен antikor.ua (наразі неактивний).
З судових справ випливає, що засновником та керівником «Антикора» є Юрій Горбань, а Черненко - головний редактор. Юристом компанії виступає син Юрія Горбаня - Богдан. А Сергій Хантиль проходить у судових справах як реєстрант сайту.
Загалом в Єдиному реєстрі судових рішень є 1060 документів, пов'язаних із «Антикором», що дозволяє оцінити масштаби діяльності цього видання з розміщення замовних матеріалів. У 2018 році ресурс «Тексти» провів дослідження, згідно якого «Антикор» увійшов до ТОП-10 українських сайтів, які спеціалізуються на розповсюдженні фейків.
При цьому видання дозволяє собі розміщувати публікації з абсолютно відвертими російськими наративами, називаючи Революцію гідності «державним переворотом», українських захисників – «каральними загонами», а учасників Майдану - «бойовиками, які підпалювали Беркут».
«Антикор» - це російський ресурс, який працює проти України, а отже держава Україна повинна відреагувати на це.
Тож з метою захисту національної (та інформаційної зокрема) безпеки України, а також для протидії поширенню антиукраїнської пропаганди в інтересах держави-агресора, прошу президента України невідкладно ініціювати на засіданні Ради національної безпеки та оборони питання про застосування санкцій проти видання «Антикор» з подальшим припиненням його роботи на території України.