Останнім часом в рахунку від Київтеплоенерго з'явився пункт "Мінімальна частка".
Відповідно до типового Договору про надання послуги з постачання теплової енергії виконавець зобов’язується надавати споживачу послугу відповідної якості та в обсязі відповідно до теплового навантаження будинку, а споживач зобов’язується своєчасно та в повному обсязі оплачувати надану послугу в строки і на умовах, що визначені цим договором.
Відповідно до постанови КМУ № 630 споживач звільняється від плати за послуги у разі їх ненадання
Відповідно до МЕТОДИКИ розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг мінімальною часткою середнього питомого споживання теплової енергії перевіряють додержання теплового режиму в приміщеннях протягом опалювального періоду, в яких не допускається зниження температури повітря більше ніж на 4 °C від нормативної температури внутрішнього повітря (логіка така - якщо спожито меньше мінімальної частки Гкал. то температура в приміщенні нижча ніж нормативна).
Відповідно до державних санітарних норм, температура повітря в житлових приміщеннях має становити +18 °C (у кутовій кімнаті +20 °C).
Тобто
- температуру в приміщенні пропонують вимірювати Гкал. замість °C;
- якщо норми температури в приміщенні не порушуються, наприклад за рахунок електообогрівача, кондиціонера тощо, а послуги теплопостачання не використовуються все одно нараховується оплата за мінімальну частку яку споживач ПОВИНЕН використати, тобто вимагається плата за ненадану послугу;
- проводиться подвійна оплата за ту саму послугу.
Враховуючи вищевикладене вимагаю скасувати вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в опалюваному приміщенні які порушують норми законодавства та здорового глузду.