За часів Київської Русі прапори переважно були червоного кольору, адже тоді їх легко можна було помітити під час бою. Однак у той період у князя Володимира Великого (Хрестителя) був власний герб - золотий тризуб на синьому фоні. Саме цей прапор і міг бути основою для нинішнього синьо-жовтого прапора.
Протягом 1918-1920 р. в УНР (Українська Народна Республіка) національний прапор було двічі перевернуто. Спочатку це зробив Михайло Грушевський – голова Центральної Ради та перший президент України. Будучи істориком, він уважно вивчив весь матеріал щодо прапорів, які існували на території України та дійшов висновку, що у традиціях наших предків прапор має бути з блакитним тлом та золотим малюнком на ньому. Саме таким, до речі, був перший варіант державного прапора, запропонований Грушевським, - блакитне полотнище з жовто-золотими зірками на ньому.Кількість зірок мала відповідати числу українських земель, які об'єдналися в одну державу. Коли мова зайшла про біколор, він наполіг саме на тому, щоб жовтий колір, відповідно до канонів геральдики, розташовувався зверху.
Тож історично потрібно встановити державним прапором України тодішній прапор Київської Русі. На синьому тлі жовтий тризуб оточений жовтими зірками. Вся ця картина уособлюватиме свободу, та незалежність України як держави від зовнішніх факторів. Зазначимо, що жовтий колір уособлюватиме народ, а синій колір буде образом волі народу, цілісності територій, які Україна не віддасть за жодних умов.