№22/137848-еп

Платіжна революція - перехід на безготівкові розрахунки, відмові від готівки.

Автор (ініціатор): Підлісний Тарас Васильович
Дата оприлюднення: 18 травня 2022
Пропоную взагалі відмовитися від готівки. Рано чи пізно прийде крах світові фінансовій системі. Зараз паперові гроші нічим не закріплені в світі. А штучно створені бульки от от вибухнуть. І наступить нова фінансова криза. Відмовившись від паперових грошей ми хоть якось зможемо себе захистити від зовнішніх фінансових криз. І чим швидше ми це зробимо тим ліпше буде для нас!

1. Гроші є розповсюдником інфекцій, бактерій, що може призводити до різноманітних захворювань.
2. Готівку дорого обслуговувати. Гроші треба інкасувати, постійно замінювати зношені купюри на нові.
3. Ненадійність, її легше вкрасти. Та готівка, яка під час кризи вийшла з банківської системи і лягла під матраци, все ж таки повертається в систему, тому що грабіжники ніколи не зникають, що є проблемою, тому безготівка більш надійна.
4. САМЕ ГОЛОВНЕ: готівка – це тіньовий бізнес, тіньова економіка, це те, на чому працює корупція, торгівля зброєю, наркоторгівля. Безготівкові операції зменшують тіньові обороти у багато разів. Завжди за такими операціями можна через перевірку затребувати документи.

Провідні країни Європи та світу взяли курс на безготівкові розрахунки. У Швеції, наприклад, 90% всіх операцій здійснюються без готівки. У шведів навіть гаманці пристосовані більше для карт, ніж для купюр. Розрахуватися карткою можна навіть на квітковому ринку, а в деяких закладах готівку вже просто не приймають.

Безготівкові розрахунки — розрахунки, що проводяться без участі готівки, тобто в сфері безготівкового грошового обороту.

У всьому світі розвиток економіки характеризується поступовим звуженням сфери використання готівки та паперових платіжних документів, переходом до нових платіжних інструментів і сучасних технологій платежів. Використання безготівкових розрахунків призводить до економії витрат на їх здійснення, прискорення здійснення розрахункових операцій та руху грошових коштів. При безготівкових розрахунках грошова маса акумулюється в банках, і створюються умови для контролю за їх цільовим використанням. Безготівкові розрахунки — швидкий, зручний та безпечний спосіб оплатити товари та послуги. Розширення сфери безготівкових розрахунків сприяє прозорості платежів та економічному росту країни.

В Україні впроваджується чимало фінансових інструментів, яких досі не має в багатьох провідних країнах.

Так, для оплати проїзду в транспорті почали застосовувати безконтактні банківські картки із системою PayPass. Варто прикласти картку до спеціального сканера у київському метро – і з вашого рахунку знімуть 5 гривень за проїзд. В столиці Чехії, для прикладу, подібної системи немає, купити квиток можна лише в автоматі або в кількох спеціальних точках по місту біля найбільших станцій.

В Україні запустили механізм розрахунку за допомогою телефону – систем Google Pay та Apple Pay, коли замість картки покупець прикладає до терміналу телефон і розраховується за товар. Спеціалісти зазначають, що і тут Україна випередила, наприклад, такі країни, як Німеччина та Польща.

Україні є чим пишатися в сфері фінансових інструментів та розрахунків.

В Україні гроші з банку в банк можуть йти хвилин 15. Максимум, на що ви можете розраховувати, коли працюєте із банком в робочий день – це три години до повного підтвердження платежу, і це ті банки, в яких не налаштовані між собою кореспондентські платежі.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Мікіш Наталія Миколаївна
10 серпня 2022
2.
Гладиш Андрій Михайлович
03 серпня 2022
3.
Зайцев Ярослав Олександрович
17 липня 2022
4.
Тарасов Іван Володимирович
06 липня 2022
5.
Шетілов Павло Станіславович
09 червня 2022
6.
Падалиця Сергій Миколайович
19 травня 2022
7.
Підлісний Тарас Васильович
10 березня 2022
7
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено