№22/138620-еп

Про обмеження права на вʼїзд на територію України громадян держави-агресора Російської Федерації з метою забезпечення національної безпеки, захисту територіальної цілісності та суверенітету України

Автор (ініціатор): Ляшенко Євгенія Вікторівна
Дата оприлюднення: 23 травня 2022
З початком повномасштабного вторгнення армії РФ на територію України ми, громадяни України, в повній мірі відчуваємо рівень «братерства» наших народів.
Громадяни РФ (Так! Саме громадяни РФ, а не лише президент РФ) вбивають наших дітей; руйнують будинки, села, міста; мародерствують в наших домівках; ґвалтують наших жінок; вбивають мирних людей; катують наших полонених на непідконтрольних територіях; викрадають цивільних людей; не допускають гуманітарні конвої. Військові РФ вчиняють кримінальні та воєнні злочини проти громадян України з особливою зухвалістю, жорстокістю та гордістю, а громадяни РФ цілковито підтримують винищення українців/«хохлів»/«бендер». Ці злочини відбуваються вже 8 років, а з 24.02.2022 року масштаб та зухвалість цих дій шокують не лише Україну, а й весь світ.
Політична робота України спрямована на визнання РФ країною-терористом, а президента РФ військовим злочинцем. Проте злочинцем є не лише Путін В.В., а й усі військові РФ, які виконують злочинні накази, а також громадяни РФ, які незважаючи на наші прохання посприяти зупиненню війни, підтримують військове вторгнення армії РФ на територію України та вбивства українців або зухвало ігнорують дану тему.
З 24.02.2022 року Служба Безпеки України публікує перехоплені розмови військових РФ з рідними, які також є громадянами РФ. І ми бачимо реальне ставлення росіян до нашого народу, без жалісливих сліз полонених та їх захопливих історій про навчання. Бачимо реальне ставлення, яке виникло не з 24.02.2022 року, а формувалося роками та роками буде таким в майбутньому. І зараз ми можемо спостерігати результати багаторічної пропаганди ненависті до українців з боку росії.
З переговорів видно, що дружини/мами/друзі та товариші не лише підтримують дії військових РФ на території України, а й спонукають їх до:
* вчинення мародерства на території України («Син, забери телефон у местных и звони мне каждый день», «Мародёрствуешь? Хорошо. Аккуратно там»)
* вбивства українців («Надо этих бендер мочить», «Ненавижу хохлов», «Так им и надо, мочи их».)
Рідні радіють злочинам, які вчиняють військові РФ:
* радіють вчиненим мародерствам їх чоловіками («Украл телевизор за 70 000? Супер», «Украл деньги из сейфа? На квартиру хватит? Головное, что бы сослуживец не сдал»)
* радіють вбивствам мирного населення («У меня уже руки от мирных граждан по локоть в крови, я жестоко убил мальчика, убивал и военных, и мирных”)
І так в кожній розмові. Кожен підтримує політику росії та не бачить злочинів в діях своїх близьких. Жодного осуду, лише підтримка від цивільного населення РФ. Цю підтримку ми чуємо від рідних, друзів, колег. Цю підтримку ми бачимо в соцмережах, по телефону, по телевізору.
Таким чином, ми бачимо ставлення громадян росії до українців у розрізі різних верств суспільства. Путіним не надавався наказ на гвалтування жінок, а їх ґвалтують. Путіним не надавався наказ рідним спонукати військових до злочинів, а їх спонукають. Також із соцмереж видно, що громадяни РФ цілковито підтримують вбивства українців на нашій землі та пишаються цим.

Проте є й інша сторона медалі. За результатами опитування щонайменше 51% громадян РФ готові переїхати за кордон, що зумовлено запровадженням жорстких санкцій проти РФ. Більшість громадян РФ хочуть переїхати до України. Свій вибір вони аргументують наступними факторами:
* «У нас один язык».
Відсутність мовного бар’єру та територіальна близькість буде сприяти еміграції росіян. Вони також вірять у «братскую дружбу народов» та «спецоперацию по спасению Украины»
*«В Украине будет куча бабла и их быстро отстроят, а потом будет стремительное развитие экономики».
Готовність світу надати велику фінансову для відбудови України приваблює громадян РФ. Вони розуміють, що життя у післявоєнній Україні буде кращим, аніж життя в підсанкційній росії.
* «Украина скоро будет в ЕС».
Життя в ЄС - це давня мрія кожного патріота РФ.
Таким чином, після нашої перемоги ми можемо стикнутися із еміграцією/переміщенням громадян РФ до України.

Відсутність жорсткої політики з заборони в’їзду громадян РФ на територію України:
Зумовить реальні конфлікти на фоні національної приналежності, які будуть відволікати нас від головної мети – відбудови європейської вільної України.
Є актом неповаги до кожного українця; до кожного воїна, який загинув в бойових діях; до кожної дитини, яка постраждала в цій війні; до кожної української сім’ї, яка живе в Україні та виїхала за її межі.
Буде актом неповаги до всього світу, який нас підтримує в цій боротьбі, адже переміщення громадян РФ на територію України буде способом уникнути діючих санкції та освоєння країною-агресором коштів, які будуть спрямовані для відбудови нашої України.
Є загрозою національній безпеці, територіальній цілісності та суверенітету України за який бореться наш народ, гинуть наші воїни, проливається кров українців, гинуть достойні громадяни іноземних держав, які воюють в іноземних легіонах на стороні України. Більша концентрація громадян РФ на території України та невідворотні міжнаціональні конфлікти можуть стати чинником для послідуючої військової ескалації з боку РФ під егідою «защиты ущимленных граждан РФ на територии Украины” в майбутньому.

Між РФ та країнами ЄС встановлено візовий режим. З початком російсько-української війни Чехія та Латвія призупинили видачу віз для громадян РФ. Натомість на 21 день війни воюючою Україною не запроваджено жодного обмеження та заборони перетину українського кордону для громадян РФ.
Наразі діє безвізовий режим перетину кордону між країнами. Для перетину кордону необхідно звичайний внутрішній паспорт. Строк перебування на території України до 90 днів протягом 180 днів. Таким чином, громадянам РФ потрапити до країн ЄС важче, ніж до України.

Реалізуючи право надане ст. 1 Закону України «Про звернення громадян» вимагаємо:
1. В найближчий час розпочати роботу із розірвання Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації.
2. На законодавчому рівні заборонити в’їзд громадян РФ на територію України, окрім виключних випадків, які чітко визначити законом (до прикладу: документальне підтвердження факту смерті близького родина на території РФ та перетину кордону з метою похорону; перетин кордону з відвідування та вивезення полоненого тощо).
3. На законодавчому рівні обмежити строк перебування громадян РФ на території України, які в’їзжають на територію України у виключних випадках. Встановити дозволений строк перебування не більше 10-20 днів протягом 365 днів.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Холодна Зоя Борисівна
23 серпня 2022
2.
Осадчук Анастасія Андріївна
23 серпня 2022
3.
Вінниченко Ярослав Вячеславович
22 серпня 2022
4.
Сітовська Марія Юріївна
22 серпня 2022
5.
Пустовіт Павло Васильович
22 серпня 2022
6.
Атаманчук Ірина Василівна
22 серпня 2022
7.
Шепель Іван Вікторович
12 серпня 2022
8.
Гладиш Андрій Михайлович
06 серпня 2022
9.
Зайцев Ярослав Олександрович
20 липня 2022
10.
Ердінч Наталія Вікторівна
10 червня 2022
11.
Чумак Олександр Федорович
07 червня 2022
12.
Магдич Дарина Сергіївна
30 травня 2022
13.
Онищенко Аліна Сергіївна
29 травня 2022
14.
Надозір Андрій Юрійович
24 травня 2022
15.
Падалиця Сергій Миколайович
24 травня 2022
16.
Деменко Вікторія Анатоліївна
23 травня 2022
17.
Федченко Тетяна Олександрівна
23 травня 2022
18.
Ляшенко Євгенія Вікторівна
16 березня 2022
18
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено