№22/140942-еп

На виконання зазначеного указу до контрольно-пропускних пунктів на кордонах України

Автор (ініціатор): Тудвасєв Владислав Русланович
Дата оприлюднення: 20 травня 2022
У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Указом Президента України від 24.02.2022 р. №69/2022 запроваджено проведення загальної мобілізації.
На виконання зазначеного указу до контрольно-пропускних пунктів на кордонах України було надіслано Лист Голови Держприкордонслужби України від 26.02.2022 р. №23-6081/0/6-22-вик, в якому зазначено, що обмеження на період дії правового режиму воєнного стану щодо заборони виїзду за межі України громадян України чоловічої статi вiком від 18 до 60 років не застосовуються до осіб, вказаних у статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобiлiзацiю» (далі - Закон); та перелічено вісім категорій осіб, які згідно із зазначеним законом не підлягають мобілізації.
ОДНАК, даний перелік НЕ Є ПОВНИМ. Зокрема, ч. 2 ст. 23 Закону передбачає наступне:
«Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти».
Таким чином, стає очевидним, що студенти денної форми навчання МАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ згідно із зазначеними вище нормативно-правовими актами.
Попри це співробітники Держприкордонслужби НЕ ДОЗВОЛЯЮТЬ зазначеним особам виїхати за межі держави на підставі того, що в отриманому ними Листі прямо не передбачено, що студенти денної форми мають право на виїзд.
При цьому:
1. на офіційні звернення з цього питання Держприкордонслужба НЕ ВІДПОВІДАЄ;
2. на свої офіційних сторінках (зокрема, у Фейсбуці) надає суперечливу інформацію з цього питання.


За наявності ЗАКОННИХ ПІДСТАВ для виїзду зазначеної категорії осіб стає незрозумілим мотиви недопущення їх до перетину державного кордону, адже під мобілізацію ці особи НЕ ПІДПАДАЮТЬ.
При цьому, варто звернути увагу не тільки на правову сторону цього питання, але й на фактичні обставини:
1. Як вже було доведено, згідно законодавства України, здобувачі фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти - НЕ ПІДЛЯГЯЮТЬ МОБІЛІЗАЦІЇ. При цьому велика кількість людей бажають допомогати нашій державі в інший спосіб: займаючись волонтерською діяльністю, допомогаючи біженцям, організовуючи передачу гуманітарної допомоги та ін.)
Прошу ЗВЕРНУТИ УВАГУ: ці люди не бажають ПРОСТО ВТІКТИ - ВОНИ ПРАГНУТЬ ДОПОМОГАТИ УКРАЇНІ.
2. Велика кількість людей, зокрема і студентів, наразі втратили житло. Західна Україна вже майже немає можливості приймати переселенців, місць для розташування ФАКТИЧНО не залишилося. А навіть ті, хто зміг отримати прихисток на безпечній території - просто не мають фінансової можливості забезпечувати своє життя.
3. Дуже багато ВУЗів України передбачають наразі програми подвійної освіти із різними навчальними закладами світу. НАШИХ СТУДЕНТІВ ЗАПРОШУЮТЬ ПРОДОВЖИТИ ОТРИМАННЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ, ОДНАК ВОНИ НЕ МАЮТЬ ФАКТИЧНОЇ МОЖЛИВОСТІ ЗРОБИТИ ЦЕ. За таких обставин, цю ситуацію можна розглядати як порушення права на освіту зазначеним особам.

Таким чином, як із ПРАВОВОЇ точки зору, так із наявної фактичної ситуації, очевидним є те, що заборона перетинати кордон здобувачам фахової передвищої та вищої освіти, асистентам-стажистам, аспірантам та докторантам, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти — є грубим порушенням законодавства України та суперечить обраному нашою державою курсу на Євроінтеграцію.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Падалиця Сергій Миколайович
22 травня 2022
2.
Тудвасєв Владислав Русланович
14 квітня 2022
2
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 47 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.