№22/142230-еп

За ексфільтрацію мешканців та захисників Маріуполя через Азовське море

Автор (ініціатор): Хоменко Ельвіра Анатоліївна
Дата оприлюднення: 20 травня 2022
Російська армія вбила понад 22 000 мирних мешканців Маріуполя та зруйнувала близько 80% будівель. Місто з населенням у півмільйона людей було повністю знищено. У ширшому масштабі Путін веде геноцид проти українського народу, який росіяни називають "денацифікацією". Ця так звана "денацифікація" насправді є деукраїнізацією, яка полягає у примусі українського громадянського населення стати росіянами та ліквідації всіх тих, хто протистоїть цьому.
На сьогоднішній день у Маріуполі все ще знаходяться 100 000 мирних мешканців, і приблизно від 1 000 до 2 000 з них сховалися в підземному приміщенні підприємства Азовсталь, щоб урятуватися від російських бомбардувань та отримати захист українських військових. Серед мирних громадян на Азовсталі ховаються навіть євреї, які уникнули так званої "денацифікації" і хочуть захистити свою землю від російського агресора. Росіяни недобросовісні та регулярно зривають гуманітарні коридори, які проходять через окуповану територію.
Плани ООН щодо евакуації приречені на провал, бо Путін не поважає ні ООН, ні її роботу. ООН не спромоглася зупинити цю війну, і навіть під час візиту Антоніу Гутерріша, генерального секретаря ООН до Києва, столицю бомбили.
Тому ми смиренно просимо Сполучені Штати, Францію, Великобританію, Туреччину, Німеччину, Італію, Грецію, Іспанію та всі інші держави, які мають морську силу, організувати евакуацію цивільного населення і військових з Маріуполя через Азовське море, не питаючи дозволу Кремля.
Одна або кілька держав можуть направити флот транспортних кораблів у супроводі військових кораблів до Маріуполя через Керченську протоку. Відповідно до статей 37 і 38 Конвенції ООН з морського права (UNCLOS), усі кораблі мають право на транзит через Керченську протоку, і Росія не може заборонити її. Більше того, стаття 32 цієї Конвенції нагадує, що військові та інші державні кораблі, які використовуються в некомерційних цілях, мають імунітет. Таким чином держави, які мають морську міць, здатні евакуювати мешканців Маріуполя та його захисників.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Федченко Тетяна Олександрівна
23 травня 2022
2.
Лихошерстна Олена Олегівна
22 травня 2022
3.
Солов'юк Інна Сергіївна
20 травня 2022
4.
Хоменко Ельвіра Анатоліївна
06 травня 2022
4
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 49 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.