Починаючи з 24 лютого 2022 року українці втратили можливість виконувати свої зобов язання перед банками із-за дій непереборної сили (збройної агресії іноземної держави). Це є форс-мажором. На територіях, які звільнені від ворога почалась безробіття, відновлення зруйнованих будинків, пошук орендованого житла, похорони рідних та інші непередбачувані потреби. Державні допомоги і підтримки не можуть повністю задовольнити першочергові потреби людей і вони змушені ще більше занурюватись в борги.
До війни, багато хто потерпав від короновірусу: із-за вимушених хвороб, придбання ліків та неможливості працювати люди вже тоді вимушено занурились в борги. Банки в цей час навпаки отримали можливість заробити. Адже не для кого не секрет, що банки заробляють на людях під час їхніх проблем. І люди платили всі зобов язання, хоч і виникли ці борги не від їхньої бездіяльності.
Відповідно до ст. 607 ЦКУ: Стаття 607. Припинення зобов'язання неможливістю його виконання
1. Зобов'язання припиняється неможливістю його виконання у зв'язку з обставиною, за яку жодна із сторін не відповідає.
Нажаль маємо постанову НБУ, яка дозволяє банкам накручувати відсотки по кредитам. Але всі ми розуміємо, що постанова НБУ суперечить ст.607 ЦКУ. Проценти, штрафи, пені, комісії - це все гроші яких нема де взяти. І якби люди могли передбачити війну, то навряд чи вони б погодились на такі умови щодо сплати кредитів.
Задля уникнення масових звернень в суди (в тому числі ЄСПЛ), масових мітингів під час та після війни, масових невдоволень та уникнення стресових ситуацій для кожного українця (а їх і так вистачає) а також для розвитку майбутніх кредитних програм в Україні просимо скасувати будь-яке нарахування коштів по кредитах (відсотки, штрафи, пені, комісії, тощо) починаючи з 24 лютого 2022 року і до закінчення воєнного стану. Дозволити розтермінування виплати тіла кредиту протягом декількох років, після закінчення воєнного стану.
Ми просимо про надання нам можливості гідно вийти з воєнної та після воєнної ситуації задля задоволення життєво-необхідних потреб, натомість банки просто не отримають свою чергову вигоду.