Відповідно до інформаціі на сайті Верховної Ради України https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/n0018697-14#Text
надана консультація від 05.08.2014, Документ n0018697-14, поточна редакція — Прийняття від 05.08.2014, - “Мобілізація не для всіх, або коли на військову службу не заберуть”.
“…З 1 квітня цього року набрали чинності положення, які встановлюють нові терміни граничного віку перебування військовозобов'язаних на військовому обліку.
Раніше для військовозобов'язаних граничний вік перебування у запасі, зокрема, для рядових був до 40 років, для сержантів, старшин - до 45 років, прапорщиків і мічманів - до 50 років. Тепер цей граничний вік збільшено для всіх зазначених вище військовослужбовців до 50 років. Проте збільшення терміну перебування у запасі не означає, що чоловіка, якому виповнилося на день набрання чинності змін до закону "Про військовий обов'язок і військову службу" (далі - Закон), можуть призвати на службу. Відповідно до
ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Отже, якщо чоловіку (наприклад, рядовому запасу) до 1 квітня цього року виповнилося 40 років, то його мали виключити з військового обліку (ст. 37 Закону)”. Поновити ж на військовому обліку у зв'язку із змінами Закону можуть лише на добровільній основі”.
Таким чином вікова категорія людей виключених з військового обліку до досягнення ними 60 річного віку є цікавою з військової точки зору лише на добровільній основі, за умови фізичної спроможності до вимог військової служби.
Також ця вікова категорія людей не є востребувана на ринку праці України, та є отримувачами різного роду соціальних допомог. Обмежувати їм виїзд за кордон на працю або в пошуках притулку не має сенсу, та значно обтяжує бюджет країни в умовах режиму воєнного стану, збільшує безробіття.
Ми можемо побачити у близький перспективі дуже значне зростання рівня бідності, та зіткнутися з крайньою економічною вразливістю цієї категорії людей.
Згідно з новим звітом Міжнародної організації праці, з початку російської агресії в Україні було втрачено близько 4,8 мільйона робочих місць.
24 лютого Державна прикордонна служба України повідомила, що чоловіків від 18 до 60 років у період режиму воєнного стану не будуть випускати з країни.
Керуючись принципом розумності та справедливості прошу Президента України як гаранта дотримання Конституції України, ініціювати надання дозволу на виїзд за межі України громадян України чоловічої статі виключених з військового обліку до досягнення ними 60 річного віку.