Українська мова має довгий шлях свого розвитку, під час якого формувала свої особливості: виразність, милозвучність. Сьогодні це ставиться під загрозу деякими змінами до правопису. Взагалі, як на мене, то всі ці нововведення - ознака деградації мови.
Занепокоєння викликає обов’язкове йотування голосних. Воно для більшості є незрозумілим і дивним. Такі слова як „проект“ і „проекція“ є для українців звичними і їх написання і вимова з „Є“ викликає тільки незручності. Цей список можна продовжити чергуванням дифтонгів [ау]-[ав]. Якщо порівнювати „аудиторія“ і „авдиторія“ чи „пауза“ і „павза“, то новий варіант при вимові викликає деякі незручності, що впливає на чіткість вимовленого, а надалі може стати основою для нагромаджуння приголосних і утворення таких слів як „андеґравнд“. Так само не сприяють милозвучності слова з початком на [и] (ирод, ирій) та з закінченням на –сти (радости, незалежности). Останні звучать дуже незвично, на відміну від –сті.
Фемінітиви. Чомусь так склалося, що деякі такі назви професій у своєму звучанні мають більш негативний відтінок і складається враження, що вони утворені штучно. Також можна додати, що не від усіх професій можна утворити фемінітиви, наприклад: вівчар, а жіночий варіант вівчарка? Так само зі словами пілот, міністр і т.д. Однак слова, як-от: продавчиня, кравчиня, поетеса – звучать гарно, природно і мелодійно. Слова спільного роду для того і створені, щоб передавати значення слова в однаковому значенні як для жінок, так і для чоловіків, а при утворенні з них нових форм потрібно бути вкрай обережним.
Слова з першим іншомовним компонентом анти-, контр-, віце-, екс-, лейб-, обер-, штабс-, унтер- треба писати через дефіс. Ці структури, по-перше, несуть в собі певний важливий зміст, а по-друге, якщо прислухатися до них, то вимовляються вони з певним розривом, що акцентує увагу на їх значенні.
Окремо потрібно винести питання про друкування нових підручників, оскільки старі автоматично тепер вважатимуться застарілими через невідповідність з реальними правилами правопису, а також про внесення змін до всієї навчально-методичної бази всіх навчальних закладів.
Закликаємо Президента, Уряд, Міністерство освіти і науки, Комісію з питань правопису відмінити цей проект редакції правопису.