Доброго дня шановна громада та пане президент, я від обличчя ліберальної сільноти хочу запропонувати свою ініціативу стосовно реабілітації військових. З 2014 року у країні іде війна, кожного дня зараз ми втрачаємо наших людей та ми знаємо що є не тільки ті хто віддали своє життя за батьківщину, а щей ті хто поранені і їх кількість є значно більшою, є також ті хто нажаль підчас бойових дій зазнав психологічних травм. Ми маємо нажаль негативний досвід з 2014 року коли військових морально не реабілітували, а якщо реабілітували то не всіх. Також ми маємо негативний досвід інших країн таких як США у яких закінчення військових дій у вєтнамі стало культурним наслідком та повело за собою не тільки багато фільмів, та музики, а щей наркотичну залежність, побутове насилля та навіть вбивства. Теж саме ми можемо казати про війну у Афганістані. Психологія людина є такою що військові зазнають моральних потрясінь через те що бачать багато крові, вбивають, втрачають друзів. Виходячи з цього я прошу не допустити психологічної катастрофи у нашій з вами країні після перемоги, я прошу розглянути мої ініціативи що будуть нижче.
1)вести культурну політику нормалізації явища роботи з психологом/психіатром та пояснити нашому народу що психологія людини це те з чим потрібно працювати, а не чого цуратися.
2)створення військових соціальних хабів для військових в усіх обласних центрах де військові або колишні військові та інші люди зможуть випити кави або чаю, звернутися до лікара, провести час у колі довіри у форматі групової психотерапії та мати можливість на індивідуальну психотерапію - це справді потрібно аби колишні військові могли інтегруватися в суспільство та приходити в норму.
3)введеня контролю ментального стану, та статусу залежностей військових, нажаль, але колишні військові які не працюють з психологом є великою группою ризику, вони можуть завдати шкоди і собі і іншим, військові травми можуть бути не тільки фізичні але і ментальні, ми маємо допомогати нашим військовим, отже ввести обов’язковий щомісячний сеанс до психолога/психіатра за для моніторингу ментального стану людини, та тест на наркотики - я багато часу проводив з колишніми військовими і серед них справді є потреба у допомозі спеціалістів.
4)створення фонду допомоги громадському населеню в кризові періоди, а саме реабілітація людей що зазнали травм під війни та їх право на сеанс психолога.
5)ментальна страхівка- кожна людина під час війни може зазнати травм, не тільки фізичних, але й ментальних, прошу ввести явище ментальної страхівки - це группа дій що мають нормалізувати психологічну допомогу, зберегти явище безкоштовної видачі ліків та лікування у стаціонарах, покращення умов стаціонарів та заборона стигматизації людей з ментальними травмами та вадами.
6)створення нормально фунціонуючої системи лінії довіри, як телефонної так і очної для того щоб кожна людина у будь який час могла звернутися до держави за допомогою стосовно свого психологічного стану.
7)підтримка бізнесу колишніх військових, відсутність податків до першого зареєстрованого бізнесу військового впродовж трьох років.
8)прирівняння психологічних хвороб до фізичних, державна повага до цього явища