№22/144900-еп

Внести до Верховної Ради України як невідкладний законопроект про ратифікацію "Угоди між Федеративною Республікою Німеччина та Україною про соціальне забезпечення" від 7 листопада 2018 року.

Автор (ініціатор): Рудницький Олександр Семенович
Дата оприлюднення: 17 червня 2022
Після початку війни України з Росією, її нахабного і віроломного вторгнення, мільйони українців, переважно діти, жінки і люди пенсійного віку, змушені були покинути свої домівки. Частина з них була вимушена виїхати за кордон. Багато країн Європи і Америки, серед яких і Німеччина, в якій на теперішній час зареєстровано вже понад 500тис. українців, прихистили біженців і всіляко допомагають їм. Але таке враження, що рідна країна піклування за своїх співвітчизників цілком поклала на ці країни і вимушені біженці, часто без знання мов та законодавства країни, куди попали, залишаються сам на сам. Неоціненну допомогу надають державні органи, волонтери, і просто мешканці цих країн. Але окремі питання на кшталт пенсійного страхування і забезпечення українцям за кордоном самим вирішити дуже важко. Значно простіше це зробити в тих країнах, з якими Україна уклала угоди про соціальне забезпечення.
А що робити українцям в Німеччині, з якою "Угоду про соціальне забезпечення” та "Домовленості щодо реалізації Угоди між Україною та ФРН про соціальне забезпечення", які були укладені ще 7 листопада 2018 року, ще не ратифіковано українською стороною?
Минуло вже більше трьох з половиною років, а Україна у контексті німецького пенсійного страхування все ще має має статус "іноземної держави без угоди"
Німецький Бундестаг це зробив ще 13 листопада 2019 року, тобто понад два роки тому. А Верховна Рада досі не спромоглася завершити необхідні процедури.

Чи може держава і особисто президент Володимир Зеленський і голова Верховної Ради Руслан Стефанчук оперативно вплинути на ситуацію і допомогти співвітчизникам, які вимушено виїхали за кордон?

Прошу Президента як суб'єкта законодавчої ініціативи запустити процес ратифікації.
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Лук'янчук Валерій Миколайович
29 червня 2022
2.
Круглова Наталія Олександрівна
26 червня 2022
3.
Сластін Вікторія Олексіївна
25 червня 2022
4.
Туник Олександр Миколайович
22 червня 2022
5.
Рачкова Сніжана Олександрівна
18 червня 2022
6.
Падалиця Сергій Миколайович
17 червня 2022
7.
Захарова Марина Володимирівна
17 червня 2022
8.
Балбазан Сергій Анатолійович
17 червня 2022
9.
Рудницький Олександр Семенович
06 червня 2022
9
голосів з 25000
необхідних
Статус: Триває збір підписів
Залишилося 36 днів
Для того, щоб підтримати петицію, необхідно авторизуватися.