Аргументи:
1. До перейменування у 1721 р. країна зі столицею у Москві (росія) називалася Московським царством або Московією.
2. Слово росія є історичною варіацією слова русь, у той час, як Московія виникла сторіччями пізніше на сусідніх територіях і не має безпосереднього відношення до Київської Русі, спадкоємницею якої є Україна зі столицею в Києві.
3. Нічого незаконного з точки зору міжнародної практики у перейменуванні країни та її різних одночасно вживаних назвах немає. Наприклад Грузію, у більшості країн світу називають Джорджіа, Георгія, а самі грузини – Сакартвело.
4. Перейменування нагадуватиме поневоленим Московією народам, татарам, башкирам, чувашам, чеченцям, бурятам, дагестанцям, чукчам,… кому вони служать і підкоряються. Ніякого відношення до їхнього поневолення Київська Русь не мала, як і вони до неї. Слово Русь слід вивести з негативного контексту імперської та рашистської політики московитів.
5. Ініціатива України матиме міжнародний резонанс, запустить процеси відновлення правдивої історії й позбавлення від фальсифікацій, внесених, зокрема, під час правління Катерини другої. Ймовірно, що нашу ініціативу підтримають й інші країни.
6. Дуже різні за своїми традиціями, культурою, релігією народи на величезній території, сьогодні жорстко керовані з Москви, отримають імпульс в напрямку набуття незалежності й самобутнього розвитку. Остання імперія людства, яка продерлася з минулого у 21 сторіччя, отримає шанс розпастися на нові юні країни. Світ від цього стане кращим і різноманітнішим.