Відповіднодо ст.13 ЗУ "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" (далі — закон) В УКРАЇНІ ЗАБОРОНЕНО КУРІННЯ у громадських місцях.
Громадське місце - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.
Ст. 10 Закону зобовязує: власників, уповноважених ним осіб або орендарів відповідних споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, а також розмістити інформацію "Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!"
Це у свою чергу створює не обгрунтовану превілегію для працівників, які палять: їм виділяється простір, а значить і час на паління надається з робочих годин. В той час поки працівники що не палять — працюють. На паління працівники виходять не рідше аніж що 2 години (здебільшого щогодини), час відволікання від робочого процесу скаладє не менше 5-10 хвилин, В залежності від змісту розважливої бесіди, в середньому — 7 хв. За робочий день це щонайменше 20 хвилин, в тиждень 100 хвилин, в місяць майже 7 годин або 80 годин на рік (1 тиждень). За чергову добу (без врахування нічних годин) палії відволікаються 8 разів (за 16 годин). Сумарно це 60 хвилин щозміни і 8 годин щомісяця, а отже 96 годин на рік. 96 годин або 4 чергування, за які палії отримують аналогічні зарплати. На цьому фоні, працівники, які не палять не отримують жодних заохочень чи мотивацій.
Ст. 16 вказує шо пропонування або надання бонусів, премій, повернення готівкових коштів, права на участь у будь-якій грі, лотереї, конкурсі, події, прямо або опосередковано пов'язаних з тютюновими виробами, або якщо умовою надання, або участі в яких, є придбання або вживання тютюнових виробів ЗАБОРОНЕНІ.
З метою запобігання вживання тютюнових виробів та запобігання шкідливого впливу тютюнових виробів, а також з метою пропоганди здорового способу життя, що предбачено ст. 14 закону, та унормалізації робочих умов прошу розглянути можливість надання додаткових днів відпочинику (відпустки) для працівників, які не палять.