Пане Президенте!
Відповідно закону України "Про охорону дитинства", багатодітна сім’я - сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.
У нашій країні безліч багатодітних сімей, де разом виховуються три і більше дитини від різних шлюбів, але чоловіки, які виховують цих дітей, не мають можливості виїхати разом з сім’єю за кордон.
В умовах війни в Україні забезпечити таких дітей усім необхідним – складне та інколи непосильне завдання: у багатьох відсутнє житло, засоби для існування, медичне обслуговування та немає можливості працювати батькам.
Багатодітні сім'ї, де всі діти рідні, з метою безпеки та забезпечення нормальних умов життя, можуть виїхати за кордон, де працюють соціальні програми допомоги нашим громадянам, які забезпечують житлом, медициною, фінансами та працею
Але "збірні" багатодітні сім'ї цієї можливості позбавлені!
Невже такі сім'ї та їх діти, які належать до вразливих груп населення, не мають таких самих прав, як і інші багатодітні родини?
Шановна пані Зеленська опублікувала довідник для чоловіків, що змушені рятувати близьких евакуацією за кордон:
Цитата:
"Цей довідник підготували в Міноборони спільно з Мінсоцполітики та Державною прикордонною службою України, тож інформація в ньому актуальна й достовірна. У ньому розглянути всі випадки, коли такий проїзд дозволено, більш того – є детальний перелік усіх необхідних документів та зразки, як вони виглядають"
У цьому довіднику немає жодного слова, що чоловік повинен бути біологічним батьком усіх дітей. Потрібно тільки "реєстрація шлюбу з матір'ю дітей (три або більше)" та "свідоцтво багатодітної сім'ї".
Але прикордонні служби на кордоні вимагають судових рішень щодо скасування батьківства та позбавлення батьківських прав біологічних батьків у тих багатодітних сімей, де разом виховуються три і більше дитини від різних шлюбів. Це й у мирний час було довго і важко зробити, а у військовий – взагалі неможливо.
Вся ця проблема та нестиковка через одне слово у правилах перетинання державного кордону громадянами України в умовах правового режиму воєнного стану:
Цитата:
8. Пункт 2-6 Правил передбачає можливість виїзду за межі України інших зобов’язаних, які не віднесені до вище перелічених категорій:
…
3) чоловіки, НА УТРИМАННІ яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
Пане Президенте, будь ласка, вплиньте на те, щоб у правилах Державної Прикордонної служби словосполучення "..на утриманні яких.." поміняли на "...на вихованні яких.." або "..у сім'ї яких.."
Склад підтверджуючих документів залишається практично тим самим:
1) свідоцтва про народження дітей
2) свідоцтво про шлюб з жінкою, сумарна кількість дітей з якою троє та більше дітей та шлюб зареєстровано не пізніше, ніж 24 лютого 2022 року.
3) свідоцтво багатодітної сім'ї
Будь ласка, зробіть це хоча б для сімей, які евакуювалися та врятувалися з областей, що зазнали безпосереднього нападу агресора: Київська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Донецька, Луганська.
Закон, що дозволяє виїзд за кордон, під час воєнного стану, для всіх сімей, що мають статус "багатодітні" дозволить:
1. Врятувати здоров'я та життя великої кількості дітей - майбутнього нашої України. Дозволить їм рости та розвиватися, знаючи, що Україна дбає про них.
2. Дасть батькам шанс працювати і робити все можливе для забезпечення та захисту їхніх сімей.
3. Дозволить людям бути готовими фінансово, фізично та психологічно до повернення в Україну задля відновлення своєї країни та життя
4. Частково зніме колосальне навантаження на систему соцзабезпечення нашої держави, відпаде необхідність у:
· Медичному обслуговуванні та ліках
· Забезпеченні тимчасовим житлом
· Гуманітарної допомоги продуктами, одягом тощо.
Зменшить навантаження на державні установи, які займаються соцзабезпеченням
5. Звільнені таким чином ресурси допоможуть іншим людям, які потребують допомоги.