Після початку збройної агресії РФ проти України, Китайська республіка (Тайвань) підтримала Україну, засудила російську агресію, ввела проти РФ санкції та надає матеріальну допомогу українським містам, українським організаціям (ПЦУ) та українським громадянам. Натомість Китайська народна республіка (КНР) відмовляється засуджувати російську агресію, розповсюджує на увесь світ російську пропаганду про те, що у війні Росії проти Україні "винні США та НАТО", не вводить санкцій проти РФ та продовжує підтримувати і в деяких випадках навіть поглиблювати економічні відносини з державою-агресором.
Довгий час Україна ігнорувала стосунки з Китайською республікою (Тайвань) в угоду КНР, сподіваючись на "великі інвестиції" та підтримку Пекіна. Однак цей шлях виявився хибним. Натомість усі наші головні союзники, такі як США, Великобританія, Чехія, Словаччина, Литва, Польща мають сталі міждержавні стосунки, хоч і не визнаючи незалежність Тайваню офіційно. В Тайбеї відкриті комерційні та культурні представництва наших союзників, які виконують функції посольств. Рівень співпраці між Україною та Китайською республікою (Тайвань) навіть менший, за відносини між РФ та Китайською республікою (Тайвань) (в Москві діє представницький офіс Китайської республіки (Тайвань)), що вже схоже на абсурд.
В часи, коли автократичні держави, такі як РФ та КНР, кинули виклик суверенітету демократичних держав, таких як Україна та Тайвань, важливо поглиблювати та зміцнювати зв'язки між демократіями, про що неодноразово заявляв президент Володимир Зеленський. Часи умиротворення агресорів та диктатур мають минути. Україна має піти шляхом, яким йдуть наші союзники та налагодити міждержавні відносини з Китайською республікою (Тайвань), яка є до того ж провідною економікою світу та Азії, співпраця з якою матиме позитивний вплив на українську економіку та технологічний розвиток нашої країни.
У зв'язку з вищевикладеним, створити та відкрити комерційне та культурне представництво України в Китайській республіці (Тайвань), яке виконуватиме функції українського посольства, а також розпочати перемовини з урядом Китайської республіки (Тайвань) щодо відкриття представництва в Києві.