Задля покращення цілісної інтеграції України у світову економічну та політичну системи та міжнародного визнання української освіти усіх рівнів необхідно надати англійській мові статус другої державної мови.
Вивчення англійської мови на рівні з українською несе ряд суттєвих переваг для європейського сьогодення та майбутнього країни:
1) Доступ до наукових та художніх матеріалів мовою оригіналу.
Знання мови на рівні носія дозволить освоювати тестові й аудіовізуальні продукти без перекладу. Більше часу на важливі задачі — більше коштів на реальні проєкти.
2) Підняття загального рівня освіченості.
Україна посідає 40 місце зі 112 країн-учасниць за EF SET Proficiency Index.
Так, половину шляху в рейтингу вже пройдено. Проте, задля посідання провідних місць у переліку, потрібна державна ініціатива та підтримка. Серед лідерів списку — Нідерланди, Австрія, Норвегія.
3) Швидка інтеграція українців на міжнародному ринку праці та серед підприємницьких кластерів.
Як показують найкращі практики — спеціалісти з володінням мовою на рівні носія легше знаходять роботу, партнерів, фінансування та в цілому, швидше адаптуються та вливаються у міжнародну спільноту.
4) Підвищення статусу українських ВНЗ у світових рейтингах.
Студенти та випускники українських вишів, молоді науковці створюють унікальні продукти та технологічні рішення, якими користується сучасний світ від Reface до Grammarly. Залучати інвестиції та просувати свої ідеї простіше, коли спілкуєшся англійською на рівні носія, розуміючи не лише зміст, а й те, що можна прочитати поміж рядків.
5) Прискорена інтеграція світових стандартів.
Україна живе у вимірі реформ та перетворень 2014 року. Навіть війна не здатна вплинути на наш чіткий вектор на міжнародну спільноту. Ухвалення закону про англійську мову як 2 державну надасть потужного поштовху українському суспільству у розумінні цінностей та переваг світової інтеграції.
Вбачаю, п‘ять пунктів даного викладу основоположними у розрізі питання про англійську мову як другу державну. Прошу розглянути та підтримати дану ініціативу.