Північна модель підходу до проституції або Шведська модель декриміналізує всіх тих, хто займається проституцією, надає послуги підтримки, щоб допомогти жінкам з неї вийти, і робить купівлю людей для сексу кримінальним злочином, щоб зменшити попит, який стимулює секс-торгівлю. Цей підхід зараз прийнятий у Швеції, Норвегії, Ісландії, Північній Ірландії, Канаді, Франції, Ірландії та Ізраїлі. Простими словами, суть цієї моделі в тому, щоб захистити жінок, які потрапили до індустрії та знизити рівень секс торгівлі, шляхом зменшення попиту, тому що саме попит народжує пропозицію. Проституція завдає шкоди саме тим, кого називають "секс-працівницями". Проституція ніколи не буде безпечною, а її існування робить право жінок на рівність з чоловіками далекою мрією. Величезні суми грошей заробляються чоловіками на жахливій торгівлі, в основному, жіночими та дитячими тілами.
- Жінки становлять 71% від торгівлі людьми. А 75% торгівлі людьми відбуваться з метою секс експлуатації[1]
- 14 років був орієнтовним середнім віком вступу дівчат у секс-торгівлю в дослідженні 2015 року.[2] Для багатьох дітей в іншому дослідженні вік першої експлуатації становив 11 років або менше.[3]
- 92% в одному дослідженні повідомляється, що жінок, які стали жертвами торгівлі людьми, піддали фізичному насильству, наприклад пострілам, удушенню, спалюванню, побиттям, ножем або кулаками. Багато з них є жертвами різноманітних форм насильства. [4]
- 95% сутенерів використовують примус та/або погрози насильства. 44% відсотки торговців людьми застосовували насильство до своїх жертв. [5]
- 89% проституток хотіли б уникнути проституції, але не мали іншого варіанту виживання. [6]
- 99% клієнтів проституції у Франції - чоловіки. 41% із них одружені. [7]
- 80 000 чоловіків є клієнтами секс-торгівлі на острові Балі, Індонезія. [7]
- Гроші, витрачені на проституцію в усьому світі: 186 мільярдів доларів. [7]
Всі статистичні дані можна перевірити за приведеними джерелами нижче.
Настав час чітко дати зрозуміти, що в Україні купівля людей для сексу є неприйнятною, і на законному рівні перешкоджати робити це.
Мета цієї петиції не криміналізація людей, а змінення поведінки. А ті жінки і діти, які опинилися в цій індустрії - мають отримувати підтримку, щоб почати нове життя поза жахами секс-індустрії.
Список джерел:
1. 10 Important Examples of Gender Inequality Happening Today - The Borgen Project. The Borgen Project.
2. Карпентер, А. та Гейтс, Дж. (2016). Характер і масштаби участі банд у сексуальній торгівлі в окрузі Сан-Дієго. Сан-Дієго, Каліфорнія: Університет Сан-Дієго та Університет Point Loma Nazarene.
3. Грагг, Ф. Петта, І., Бернштейн, Х., Айзен, К., і Квінн,
Л. (2007). Нью-Йоркське дослідження поширеності дітей, які піддаються сексуальній експлуатації. Звіт WESTAT, підготовлений для Управління у справах дітей та сім’ї штату Нью-Йорк.
4. Ледерер, Л. та Ветцель, К. (2014). Наслідки секс-торгівлі для здоров'я та їх вплив на виявлення жертв у закладах охорони здоров'я. Annals of Health Law 23 (1): 61-91.
5. Дентон, Е. (2016). Анатомія злочину: торгівля людьми в США, 2006-2011. Журнал торгівлі людьми 2(1): 32-62.
6. Prostitution and Trafficking in Nine Countries. Taylor & Francis.
7. Prostitution Statistics – Havocscope. Havocscope – Information about the global black market.