№22/159282-еп

Дожити при здоров'ї до нашої Перемоги над рашизмом

Автор (ініціатор): Холоша Віктор Іванович
Дата оприлюднення: 15 серпня 2022
Вже понад місяць мешканці міста Запоріжжя дуже занепокоєні суттєвим погіршенням екологічної ситуації. Нас турбує щоденний неприродній сморід, який негативно впливає на стан здоров'я людей, та викликає алергічні реакції, головну біль, першіння в горлі та задишку. Ми позбавленні можливості елементарно провітрити власну оселю та відчинити вікна. Діти не можуть вдень проводити час на свіжому повітрі і часто доводиться всією родиною сидіти вдома, бо на вулиці панує небезпечний сморід.

В місті систематично відбуваються викиди в атмосферу небезпечних речовин з характерними "йодовим" запахом. Переважно це відчувають жителі Шевченківського та Космічного району, але залежно від напрямку вітру це дошкуляє і мешканцям інших районів.

У спекотні дні дуже приємно насолодитися прохолодною свіжістю відчіненного вікна під час дощу, або в нічні години, але "горе-підприємці" обирають саме цей час для маскування своїх злодіянь, бо в таку погоду і комендантську годину перевірок ніхто не проводить, а тому наші скарги не завжди підкріплені фактами лабораторних досліджень. Якщо ж міські служби і проводять такі перевірки, то обирають місця протилежні напрямку вітру, а тому відхилень у показниках дослідження повітря не виявляють. Цей аспект потребує суттєвого вдосконалення для унеможливлення уникнення покарання!

Міська влада, на чолі з виконуючим обов'язки міського голови Анатолієм Куртєвим, добре знає про цю ситуацію.

Зокрема ним було встановлено, що на території зачиненого заводу напівпровідників зараз функціонує підприємство зі спалювання елементів електропроводки, які вилучають мідь та різні кольорові метали у відкритий спосіб. Звісно, там не дотримуються санітарно-епідеміологічних норм. Відповідне звернення, за словами в.о. міського голови, направлено до поліції та прокуратури. Але сморід нікуди не дівся і ситуація залишається незмінною. Місцева влада наголошує на тому, що вони діють в межах своїх повноважень, та більше нічого не можуть зробити. Залишається чекати дій від прокуратури. Кожен день зволікання може стати фатальним для здоров'я містян і мешканців передмістя Запоріжжя!

Абразивний комбінат, Запоріжсталь, Запоріжкокс, Запоріжвогнетрив - є флагманами забруднення для Запоріжжя. Інші підприємства, на жаль, також вносять свій вклад у створенні екологічної катастрофи.

Мізерні штрафи спонукають підприємців економити на екологічних заходах, бо так їм економічно вигідніше. В кращому випадку вони заплатять маленький штраф та продовжать далі працювати з порушенням вимог. Тому дуже важливо на законодавчому рівні зробити дуже суворі штрафи, які б дійсно мотивували підприємців вкладатися в екологічну безпеку виробництва!

Мабуть зайве нагадувати та все ж. Згідно основного Закону нашої країни - Конституції, а саме Статті 3, "людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави".

Тим же підприємцям Стаття 13 КУ прямо вказує, що "власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству.
Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом".

Стаття 16 говорить нам про те, що "забезпечення екологічної безпеки і підтримання екологічної рівноваги на території України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи - катастрофи планетарного масштабу, збереження генофонду Українського народу є обов'язком держави".

Згідно Статті 50 "Кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.
Кожному гарантується право вільного доступу до інформації про стан довкілля, про якість харчових продуктів і предметів побуту, а також право на її поширення. Така інформація ніким не може бути засекречена".

Шановний Володимир Олександрович, візьміть, будь ласка, під свій особистий контроль цю ситуацію до повного усунення причин екологічної катастрофи та покарання винних!

Бо під час ваших візитів до Запоріжжя, ви спостерігаєте незвичне для мешканців міста блакитне чисте небо, тому що місцеві чиновники створюють для вас гарну картинку, яка зовсім не відповідає дійсності. Тільки-но ви виїжджаєте і заводи знов починають диміти на повну чорним та рудим кольором, без застосування відповідних фільтрів.

Ми чекаємо від вас конкретних дій. Нам дуже хочеться дожити при повному здоров'ї до нашої Перемоги над російськими загарбниками! Сподіваємось, що наше місто зможе вільно та безпечно дихати!
Перелік осіб які підписали електронну петицію*
* інформаційне повідомлення про додаткову перевірку голосів
1.
Вовк Вікторія Вікторівна
16 вересня 2022
2.
Горобей Віталій Олександрович
25 серпня 2022
3.
Карпенко Людмила Сергіївна
18 серпня 2022
4.
Нор Анна Петрівна
16 серпня 2022
5.
Дешуніна Анна Вадимівна
16 серпня 2022
6.
Адамов Вадим Володимирович
15 серпня 2022
7.
Холоша Віктор Іванович
12 серпня 2022
7
голосів з 25000
необхідних
Не підтримано
Збір підписів завершено